Aktualności

Tomograf dla siedleckiego szpitala wojewódzkiego

2020.05.28 14:35 , aktualizacja: 2020.06.17 10:45

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Grafika ze zdjęciami tomografu i rtg oraz informacjami o przekazaniu sprzętu na osobnie wydzielonych polach Do tej pory do placówki...

Kolejny kupiony przez samorząd Mazowsza specjalistyczny sprzęt jest już w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Tomograf komputerowy w wersji kontenerowej oraz przenośny RTG wesprą medyków w walce z koronawirusem. Koszt tomografu to 3,3 mln zł, a przenośnego RTG – 495 tys. zł.

 

Zakup sprzętu był możliwy dzięki realizowanemu przez samorząd Mazowsza projektowi unijnemu w ramach RPO WM 2014–2020. W sumie na ten cel przeznaczono 150 mln zł.

– Realizujemy kolejne dostawy sprzętu. Dziś dobra informacja dla szpitala siedleckiego. Już został zainstalowany i uruchomiony tomograf komputerowy w wersji kontenerowej, jak również przenośne RTG. Jest to sprzęt, który zakupił Samorząd Województwa Mazowieckiego dzięki projektowi unijnemu, uruchomionemu specjalnie w celu doposażania mazowieckich szpitali i pogotowia w sprzęt specjalistyczny oraz bardzo potrzebne jeszcze środki ochrony osobistej. Mamy nadzieję, że dostarczony dziś sprzęt będzie dobrze służył lekarzom, a przede wszystkim pacjentom – mówiła rzeczniczka UMWM Marta Milewska.

Do tej pory do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach trafiły już m.in. respiratory, maski chirurgiczne, gogle, kombinezony, urządzenia i środki do dezynfekcji.

 

Podobny tomograf otrzymał już  szpital w Ostrołęce .

 

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

Zestawienia znaków dla RPO WM 2014-2020: znak Funduszy Europejskich, barwy RP, znak marki Mazowsze oraz znak Unii Europejskiej

Liczba wyświetleń: 302

powrót