Aktualności

Alkomaty od samorządu Mazowsza poprawią bezpieczeństwo na drogach

2020.05.15 12:40 , aktualizacja: 2020.05.15 13:59

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Wicemarszałek Wiesław...
  • Wicemarszałek Rafał...
  • Członek zarządu województwa...
  • Samorząd Mazowsza przekaże...

Do dziewięciu komend powiatowych policji na Mazowszu trafiły nowe alkomaty zakupione przez samorząd Mazowsza. Urządzenia do badania trzeźwości kierowców przekazali wicemarszałek Rafał Rajkowski, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Alkomaty otrzymały komendy powiatowe policji w Grójcu, Lipsku, Białobrzegach i Szydłowcu.

– Zależy nam na tym, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i zminimalizować ryzyko poruszania się po drogach osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego doposażamy mazowieckich policjantów w alkomaty, które są niezbędne w ich codziennych działaniach prewencyjnych – informuje wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Na ręce komendantów policji w Węgrowie i Łochowie urządzenia przekazała członek zarządu Elżbieta Lanc.

– Bezpieczeństwo na drogach jest niezwykle ważne. Poruszamy się po nich codziennie i chcemy być pewni, że możemy to robić bez narażania naszego życia. Przekazane  Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie i Komisariatowi Policji w Łochowie alkomaty na pewno pomogą funkcjonariuszom w ich pracy – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Wcześniej już takie same urządzenia trafiły do komend powiatowych policji w Żyrardowie, Sochaczewie i Gostyninie.

– W dobie walki z epidemią koronawirusa nie wolno zapominać o bezpieczeństwie na drodze. Nowe alkomaty na pewno pomogą funkcjonariuszom w utrzymaniu porządku – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Zakup alkomatów dla funkcjonariuszy mazowieckiej policji to jedno z działań realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w obszarze bezpieczeństwa publicznego oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Analizatory trzeźwości pomogą policjantom sprawniej i efektywniej wypełniać swoje obowiązki oraz dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Samorząd Mazowsza przekaże mazowieckim policjantom w sumie 22 alkomaty.

Liczba wyświetleń: 269

powrót