Aktualności

Wspieramy medyków

2020.04.17 15:40 , aktualizacja: 2020.06.17 10:35

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

(infogr. UMWM)

Pomoc dla ratowników medycznych w obecnym czasie epidemii jest niezwykle ważna. Nie zapomina o tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, który skierował fundusze z Unii Europejskiej na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej m.in. dla Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „RM-Meditrans” w Siedlcach.

 

– W tych trudnych czasach wspomagamy mazowieckie jednostki medyczne w walce z koronawirusem – mówiła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. - Do ratowników trafiły najpilniejsze środki ochrony osobistej, w tym przyłbice, rozpylacze mgłowe, żele antybakteryjne i maseczki. Środki pozyskane z Unii Europejskiej pomogą nam także na doposażenie innych siedleckich jednostek medycznych.

 

Jest to efekt projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

Zestawienia znaków dla RPO WM 2014-2020: znak Funduszy Europejskich, barwy RP, znak marki Mazowsze oraz znak Unii Europejskiej

 

Liczba wyświetleń: 126

powrót