Aktualności

Pół mln zł na odbudowę DPS w Nowym Miszewie oraz 270 tys. na ściany do ćwiczeń wysokościowych

2020.04.20 12:00 , aktualizacja: 2020.04.20 14:16

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Marszałek siedzi na przy stole. Łokcie opiera o blat, na dłoniach ma rękawiczki, a na twarzy maseczkę oczronną. Obok niego stoi dyrektor Kominek. Głowę ma zwróconą ku marszałkowi. W dłoniach trzyma jakiś dokument. Dyrektor również ma rękawiczki i maseczkę ochronną W spotkaniu udział wziął...
  • Marszałek stoi na przeciwko dwóch strażaków w mundurach. Wszyscy mają maseczki ochronne Do płockiej PSP trafi 270...
  • Pięcioro uczesyników podpisywania umów stoi w półkolu i pozują do zdjęcia. Wszyscy sie patrzą przed siebie i mają nałozone maseczki ochronne na twarz – Mimo że jesteśmy teraz...

Dziś marszałek Adam Struzik podpisał umowy, na mocy których wsparcie trafi do powiatu płockiego, który zajmuje się odbudową domu pomocy społecznej oraz do PSP w Płocku. Ze strony powiatu umowę podpisali starosta Mariusz Bieniek i wicestarosta Iwona Sierocka, a strażaków reprezentował Grzegorz Padzik, komendant PSP w Płocku.

 

Największy budynek w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie spłonął latem ubiegłego roku. W gaszeniu pożaru wzięło udział blisko 50 zastępów straży. Straty materialne były ogromne. Szacowane na miliony. Budynek spalił się bądź został uszkodzony w około 60 proc. Udało się wynieść część mebli i wyposażenia, a co najważniejsze – karty zdrowia i dokumentację medyczną oraz leki. Władze Mazowsza podjęły decyzję o skierowaniu pomocy finansowej na odbudowę obiektu. Na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczono pół miliona złotych.

– Mimo że jesteśmy teraz mocno skupieni na walce z koronawirusem, staramy się nie rezygnować z naszych inwestycji czy prowadzenia naszej polityki pomocowej. Pożar w Nowym Miszewie to ogromna tragedia dla pensjonariuszy tego domu. Trzeba jak najszybciej odbudować dom, by mogli wrócić do bezpiecznego miejsca pobytu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Zarząd Mazowsza zdecydował również o wsparciu kwotą 270 tys. zł dokończenia budowy obiektu do ćwiczeń ratownictwa wysokościowego płockiej Państwowej Straży Pożarnej.

 

W trakcie spotkania przekazano również alkomaty policji z Gostynina, Sierpca i Żuromina.

Liczba wyświetleń: 320

powrót