Aktualności

3 mln zł na mazowieckie strażnice

2020.04.17 15:55 , aktualizacja: 2020.04.17 16:56

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

(infogr. UMWM)

Remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, a także instalacji elektrycznej to prace, które 158 gmin na Mazowszu będzie mogło zrealizować dzięki wsparciu samorządu województwa.

 

To efekt rozstrzygniętego właśnie naboru wniosków w ramach programu „Mazowieckie Strażnice OSP-2020”. Na jego realizację z budżetu województwa przeznaczono 3 mln zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni województwa mazowieckiego.

– To już kolejne wsparcie dla naszych strażaków ochotników. W obecnej sytuacji ma ono jednak dodatkowe znaczenie. Wprowadzone w związku epidemią restrykcje bardzo niekorzystnie odbijają się na naszej gospodarce. Dlatego, udzelając dofinansowania na realizację tych 158 małych inwestycji, wspieramy nie tylko strażaków, ale także małe, lokalne przedsiębiorstwa, które będą wykonawcami robót modernizacyjnych, remontowych i naprawczych.  Pomagamy strażakom, ale też aktywizujemy w sensie gospodarczym małe przedsiębiorstwa – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W tegorocznej edycji programu „Mazowieckie Strażnice OSP-2020” wpłynęło w sumie 258 wniosków. Ostatecznie dofinansowanie w wysokości w sumie 3 mln zł trafi do 158 mazowieckich gmin i miast.

Pliki do pobrania

Liczba wyświetleń: 1437

powrót