Aktualności

Dołącz do nas! Urząd na festiwalu JOBICON

2020.03.05 15:00 , aktualizacja: 2020.03.06 13:40

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Dyrektor Tomasz Kominek stoi wraz z dwoma pracownikami. W prawym ręku trzyma jabłko, na którym jest napis Mazowsze. Obok niego stoi dziewczyna i chłopak, oboje mają okulary i się uśmiechają. W tle widać stoisko Podczas targów do pracy w...

Festiwalem określane są Targi pracy zorganizowane przez Pracuj.pl – największy portal rekrutacyjny w Polsce. Po raz pierwszy zaprezentował się na nich Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który dał się poznać jako instytucja nowoczesna i przyjazna.  

 

JOBICON to Festiwal Pracy dla młodych talentów oraz pracodawców poszukujących najlepszych kandydatów – miejsce, które inspiruje oraz otwiera możliwości zawodowe i rekrutacyjne wszystkim, którzy poważnie myślą o rozwoju i cenią innowacje. Podczas targów do pracy w urzędzie marszałkowskim zachęcał m.in. dyrektor delegatury UMWM w Płocku Tomasz Kominek. Pracownicy urzędu chętnie odpowiadali na wszystkie pytania, zapraszali do lektury samorządowych wydawnictw, a także częstowali mazowieckimi jabłkami. Nasze przedstawicielki Karolina Kaluga i Aleksandra Kopeć twierdzą, że podczas targów chciały odczarować urząd, by pokazać, że nie jest to skostniała struktura, ale zespół kreatywnych, aktywnych ludzi, którzy mają pomysły na samorząd.

 – Praca to miejsce, w którym nie tylko wykonujemy swoje obowiązki, ale też przestrzeń, w której możemy się rozwijać, poszerzać wiedzę, zdobywać nowe kompetencje. Wsparcie i zachęta pracodawcy do doskonalenia się sprawiają, że czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Nasz urząd w moim przekonaniu jest właśnie takim miejscem – mówi marszałek Adam Struzik.

– Wizją rozwoju urzędu jest profesjonalna, sprawnie działająca organizacja, czego potwierdzeniem są liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty. Chętnie witamy w naszych progach nowych pracowników, których wspieramy w codziennej pracy. Każdy, kto zaczyna pracę w urzędzie już od pierwszego dnia może czuć się tu bezpiecznie. Zapewnia to wsparcie mentora , czyli doświadczonego urzędnika, który wprowadza go w życie naszej instytucji i pomaga wdrożyć się w codzienne obowiązki – przekonuje dyrektor urzędu Waldemar Kuliński.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego działa od 1 stycznia 1999 r., czyli od czasu reformy administracyjnej. Od tej pory pracuje na rzecz Mazowsza – dla jego rozwoju i poprawy jakości życia jego mieszkańców. Ciągle podnosi jakość usług i wyznacza standardy jakości działania administracji samorządowej. Zatrudnia obecnie około 1300 osób w 16 departamentach i 8 delegaturach (Ostrołęce, Płocku, Wołominie, Żyrardowie, Piasecznie, Siedlcach, Ciechanowie i Radomiu). Są to ludzie otwarci, kreatywni, gotowi na nowe wyzwania.

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 359

powrót