Aktualności

Mazowsze wspiera lokalnych strażaków

2020.01.30 11:45 , aktualizacja: 2020.01.30 13:18

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Strażackie hełmy, odzież ochronna oraz piła motorowa przygotowane do przekazania strażakkom Strażacy ochotnicy z OSP...
  • Członek zarządu Elżbieta Lanc rozmawia ze strażakami. Spotkanie przy stole konferencyjnym Sprzęt przekazała druhom...
  • Zdjęcie w plenerze. Członek zarządu Elżbieta Lanc z grupą uczestników spotkania pozują do zdjęcia Elżbieta Lanc, członek...

Nowe buty, hełmy i profesjonalny sprzęt (agregat prądotwórczy, motopompa, pilarka spalinowa) trafiły do strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Stoczek (pow. węgrowski). Przekazała je druhom członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Nowy sprzęt trafił do OSP Stoczek, OSP Topór i OSP Mrozowa Wola. Jego wartość to blisko 12 tys. zł.

– Działacie na rzecz lokalnej społeczności – ratujecie życie, bierzecie udział w interwencjach, jesteście zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Jesteście niezastąpieni. Wykazujecie się odwagą i wzorową postawą. Mam nadzieję, że odpowiedni strój bojowy i sprzęt przyczynią się do poprawy komfortu pracy i waszego bezpieczeństwa – powiedziała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Podczas wizyty w gminie Stoczek, członek zarządu Elżbieta Lanc zapoznała się z postępem prac inwestycyjnych realizowanych w ramach autorskich programów Samorządu Województwa Mazowieckiego: Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej oraz Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Kolejnym przystankiem na mapie gminy był Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach, gdzie członek zarządu spotkała się z pensjonariuszami.

 

Liczba wyświetleń: 271

powrót