Aktualności

Grudniowe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

2019.12.19 13:45 , aktualizacja: 2020.01.02 15:38

Autor: Ewelina Mikulska (KM), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • XVIII posiedzenie...
  • Posiedzeniu WRDS...
  • Podczas spotkania...
  • Podjęto decyzję o...
  • Członkowie WRDS wysłuchali...
  • Z okazji zbliżających się...

Ostatni raz w tym roku zebrała się 18 grudnia Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim. Posiedzeniu przewodniczył Konstanty Radziwiłł – nowo powołany wojewoda mazowiecki.

 

Podczas spotkania członkowie WRDS zapoznali się z projektem Regionalnego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2020. Jego głównym celem jest efektywne realizowanie regionalnej polityki w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w województwie – jak zaznaczył Artur Pozorek, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Po wysłuchaniu informacji na temat głównych założeń dokumentu oraz po odbytej dyskusji podjęto decyzję o zaopiniowaniu planu przez stronę społeczną WRDS na kolejnym posiedzeniu.

 

Członkowie WRDS mieli także możliwość wysłuchania informacji na temat projektu Strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego województwa mazowieckiego na lata 2020–2030, dokumentu zawierającego zapisy w zakresie koordynacji działań pozwalających na stałe podnoszenie konkurencyjności Mazowsza oraz zapewnienie dobrobytu jego mieszkańców poprzez zagwarantowanie dostępu do wiedzy, danych i usług. Założenia strategii zaprezentował Krzysztof Mączewski – dyrektor Departamentu Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Nadmienił, że rozwój społeczeństwa informacyjnego jest możliwy poprzez wsparcie tworzenia, wykorzystywania i rozwoju powszechnych i przyjaznych technologii informacyjno-komunikacyjnych podnoszących jakość życia mieszkańców Mazowsza.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Przewodniczący WRDS przekazał zgromadzonym życzenia zdrowia, pomyślności oraz odpoczynku w gronie rodzinnym.

 

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego jest regionalną instytucją dialogu społecznego w Polsce. Na mocy ustawy z 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego (Dz. U. z 2015 r., poz. 1240).

Liczba wyświetleń: 408

powrót