Aktualności

Płocki szpital odnowiony i doposażony

2019.12.13 12:00 , aktualizacja: 2019.12.13 16:19

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • poczekalnia dla pacjentów Wśród odnowionych...
  • Dorośli trzymają prezenty, które wręczą chorym dzieciom Wizyta w szpitalu była...
  • mężczyzna prezentuje jak dziala nowy sprzęt Dofinansowanie umożliwiło...
  • Panowie stoją na schodach i trzymają torby z upominkami Radny województwa Adam...

W szpitalu na Winiarach w Płocku zakończył się remont przychodni specjalistycznej i poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Szpital zyskał nowe, zmodernizowane wnętrza, a także aparaturę i sprzęt medyczny. Było to możliwe dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza (ponad 11 mln zł) i z UE (ponad 5,5 mln zł). W otwarciu odnowionych pomieszczeń wziął udział m.in. marszałek Adam Struzik i radny województwa Adam Orliński. Spotkanie było także okazją do wręczenia najmłodszym pacjentom świątecznych prezentów.

 

Pacjenci szpitali oprócz specjalistycznej opieki potrzebują także bezpiecznego otoczenia i nowoczesnego sprzętu. Dlatego właśnie inwestycje w tych placówkach są zawsze tak istotne. Dzięki środkom przyznanym przez samorząd województwa, przebywający tu chorzy będą mogli dochodzić do zdrowia w komfortowych warunkach, a profesjonalny sprzęt pomoże w szybkiej diagnostycepodkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Prace budowlane prowadzone były w dwóch budynkach (tam mieszczą się zarówno przychodnia jak i poradnie). Zakres robót objął: wymianę instalacji sanitarnych i elektrycznych, posadzek, stolarki drzwiowej oraz malowanie ścian. Zmodernizowana została pracownia endoskopowa i RTG odnowiono też pomieszczenie rejestracji ogólnej. Powiększona została również poczekalnia dla pacjentów. Dodatkowo po wschodniej stronie budynku powstało nowe wejście do przychodni wraz z podjazdem dla karetek dowożących pacjentów na badania u specjalistów.

 

Poradnie zyskały m.in. kardiomonitor, bilirubinometr, inkubator otwarty, cyfrowy aparat RTG z opcją fluoroskopii, aparat USG i KTG, zestaw narzędzi do gabinetu zabiegowego, wideogastroskopy, kabinę ciszy czy diatermię z modułem argonowym.

 

Na tym jednak nie koniec. Już w pierwszym półroczu 2020 r. szpital zakupi fotel ginekologiczny, stół zabiegowy, wózki do transportu chorych, aparaty USG, fotele do chemioterapii i wiele innych urządzeń mających wpływ na jakość leczenia i szybką diagnostykę.

 

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu „Zakup aparatury i modernizacja infrastruktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku AOS i POZ”. Całkowity koszt inwestycji to 17 mln zł, w tym ponad 11 mln zł to środki z budżetu Mazowsza, a ponad 5,5 mln zł – dofinansowanie z UE.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 141

powrót