Aktualności

Samorząd Mazowsza kupuje teren pod budowę nowej siedziby szkoły w Garbatce-Letnisku

2019.12.11 15:40 , aktualizacja: 2019.12.11 15:56

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Podpisanie aktu...
  • W kwietniu br. władze...
  • Podpisanie aktu...

Samorząd Województwa Mazowieckiego zakupił nieruchomość w Garbatce-Letnisku pod budowę nowej siedziby dla Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego. W Kozienicach za to powstanie Powiatowy Zarząd Dróg – od samorządu Mazowsza powiat kozienicki kupił nieruchomość, z przeznaczeniem na jego działalność.

 

Garbatka-Letnisko

Samorząd Województwa Mazowieckiego odkupuje od Nadleśnictwa Zwoleń działkę, na której już wkrótce powstanie nowa siedziba szkoły drzewnej w Garbatce-Letnisku. Dziś w obecności notariusza podpisana została umowa. Na zakup działki władze Mazowsza przeznaczyły ponad 4,3 mln zł. Samorząd Mazowsza odkupił od Skarbu Państwa – Lasów Państwowych Nadleśnictwo Zwoleń  nieruchomość w drodze przetargu. Na terenie o powierzchni ponad 3,1 ha powstaną nowoczesna szkoła, bursa, a także sale warsztatowe.

– Chcemy stworzyć tym młodym ludziom przestrzeń, w której będą mogli się uczyć i rozwijać swoje pasje. Obiekt, w którym obecnie się kształcą nie daje im takich możliwości. Zakup działki to dopiero początek. Teraz przystąpimy do opracowania dokumentacji projektowej pod budowę budynku na miarę XXI w. – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Samorząd Mazowsza przejął szkołę drzewną w styczniu 2018 r. Obecnie jej uczniowie kształcą się w niewielkich budynkach, które są w bardzo złym stanie technicznym. Dlatego samorząd Mazowsza podjął decyzję o budowie nowej siedziby.

– O uczniach tej szkoły można powiedzieć jedno, że są pasjonatami. Ich prace są doceniane i nagradzane w różnego rodzaju konkursach. To prawdziwe dzieła sztuki. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić tym młodym ludziom odpowiednie warunki do nauki i pracy – podsumowuje wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Na budowę nowego obiektu władze Mazowsza zarezerwowały na lata 2021–2022 środki w wysokości blisko 19 mln zł.

 

Aleksandrówka (gm. Kozienice)

W kwietniu br. władze powiatu kozienickiego wystąpiły do zarządu województwa z wnioskiem o nabycie nieruchomości w Aleksandrówce (gm. Kozienice) za 50 proc. jej wartości. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy stanu prawnego, władze Mazowsza przychyliły się do wniosku powiatu. Teren o powierzchni 0,13 ha zostanie przeznaczony pod działalność Powiatowego Zarządu Dróg w Kozienicach.

 

Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość w Aleksandrówce przeznaczona może być pod usługi, produkcję, składy, magazyny czy hurtownie. Teren sąsiaduje bezpośrednio z Powiatowym Zarządem Dróg w Kozienicach.

 

Nieruchomość została nabyta przez powiat z 50 proc. bonifikatą, czyli za kwotę 60 tys. zł.

 

Liczba wyświetleń: 357

powrót