Aktualności
Nowoczesne targowisko w Długosiodle otwarte
2019.12.09 15:25 , aktualizacja: 2019.12.11 11:05
Autor: oprac.na podst. zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
- Jarmark bożonarodzeniowy...
- Nowoczesne targowisko...
- Klienci cenią targowiska...
- Zakupy na lokalnych...
- XX Gminny Przegląd...
- Na terenie targowiska...
- Dzięki unijnym środkom w...
Mieszkańcy oraz kupcy z Długosiodła (pow. wyszkowski) i okolic mogą korzystać z nowoczesnego, zmodernizowanego targowiska. Łączna wartość inwestycji to około 2 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło blisko 1 mln zł. W otwarciu obiektu wziął udział marszałek Adam Struzik.
Zakupy na lokalnych targowiskach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są to miejsca codziennej pracy dla wielu handlowców i rolników. Dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014–2020 na mapie Mazowsza pojawiają się kolejne targowiska, a istniejące są modernizowane.
Targowisko w Długosiodle zyskało m.in.: oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoże. Ponad połowa powierzchni handlowej znajduje się pod zadaszeniem. Każde ze stoisk przyłączone jest do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Na terenie targowiska powstał budynek o powierzchni 306 m² z windą i salą wystawową.
– Klienci cenią targowiska przede wszystkim za możliwość zakupu świeżej, regionalnej żywności. To właśnie tu mogą kupić na przykład warzywa czy owoce bezpośrednio od producenta, ale także produkty oparte na tradycyjnych recepturach. Modernizacja lokalnych targowisk to dobra wiadomość nie tylko dla klientów, ale także dla rolników, dla których handel na targowisku stanowi ważne źródło dochodu. Warto więc, aby były to miejsca nowoczesne i estetyczne – podkreśla marszałek Adam Struzik.
Pierwszym przedsięwzięciem na nowo wybudowanym targowisku był jarmark bożonarodzeniowy. Świąteczne wyroby mogli zaprezentować i sprzedać twórcy ludowi i producenci z całego Mazowsza. Największą uwagę przyciągały niepowtarzalne dekoracje – stroiki, bombki, aniołki i choinki wykonane na szydełku. Rękodzielnicy byli dumni z pracy własnych rąk i chętnie rozmawiali z kupującymi o swojej pasji. Nie zabrakło świątecznych pierników, lnianego oleju i przetworów wykonanych przez miejscowe gospodynie i uczniów z gminnych szkół. Marszałek Adam Struzik razem z wójtem gminy Długosiodło Stanisławem Jastrzębskim, przewodniczącą rady Teresą Paradowską oraz z przedstawicielami mieszkańców odwiedzili każde ze stoisk. Uroczystości zakończyły się jubileuszowym XX Gminnym Przeglądem Kolęd i Pastorałek.
Liczba wyświetleń: 829
powrót