Aktualności

Lepsze warunki zdobywania wiedzy w Makowie Mazowieckim

2019.12.06 15:10 , aktualizacja: 2019.12.09 11:30

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Samorząd województwa...
  • Uczniowie z liceum...
  • Nowa pracownia...

Uczniowie z liceum ogólnokształcącego w Makowie Mazowieckim mogą korzystać już z nowoczesnej pracowni językowo-informatycznej, zmodernizowanej przy pomocy środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. W uroczystości udział wziął m.in. marszałek Adam Struzik.

 

W ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” mazowieckie gminy i powiaty otrzymały wsparcie na modernizację i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten program w sumie 11 mln zł. Oddanie do użytku pracowni połączono z uroczystym otwarciem wyremontowanego budynku szkoły (inwestycję tę zrealizowano przy pomocy funduszy powiatu makowskiego).

– Nowa pracownia językowo-informatyczna to kolejny efekt programu wsparcia, oferowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jestem przekonany, że są to świetnie zainwestowane pieniądze, bo tak nowoczesne zaplecze zapewni uczniom komfortowe warunki zdobywania wiedzy – mówił marszałek Adam Struzik.

Na uroczystości samorząd województwa reprezentowali też radni Mirosław Augustyniak i Mirosław Adam Orliński. W gronie gości byli przedstawiciele lokalnych władz, placówek i instytucji m.in. starosta makowski, członkowie rady powiatu, burmistrzowie, wójtowie. Przybili też I Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek oraz kierownik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Delegatura w Ostrołęce Marcin Grabowski.  

Liczba wyświetleń: 151

powrót