Aktualności

Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej w Ostrołęce już otwarty

2019.12.03 11:10 , aktualizacja: 2019.12.03 13:39

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • W otwarciu placówki udział...
  • Sale do kinezyterapii...
  • Budowa Ośrodka...
  • W placówce będzie...

Szpital w Ostrołęce właśnie zakończył prace związane z utworzeniem Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych i budżetu województwa. Całość projektu to blisko 10 mln zł, z czego wsparcie z Unii Europejskiej stanowiło 7,4 mln zł, a 2,5 mln zł z budżetu Mazowsza. W otwarciu placówki udział wzięła m.in. członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

– Skala prac związanych z najnowszym przedsięwzięciem szpitala w Ostrołęce jest imponująca. Powstał nowoczesny Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej, który jest wyrazem troski o jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych. To ważna chwila szczególnie dla mieszkańców Ostrołęki i okolic. Jestem przekonana, że nowoczesny i komfortowo wyposażony obiekt sprawi, że przebywający tu chorzy szybciej będą nabierać sił  i uzyskają potrzebną im pomoc – mówiła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W placówce będzie prowadzona kompleksowa rehabilitacja pacjentów kardiologicznych m.in. po zawale mięśnia sercowego. Ośrodek został wyposażony w specjalistyczną aparaturę medyczną. Zakupiono m.in.: kardiomonitory, system do monitorowania telemetrycznego, aparaturę EKG, defibrylatory, echokardiografy, stację diagnostyczną, system wysiłkowy oraz stanowisko monitorowania do rehabilitacji kardiologicznej. Sale do kinezyterapii zostały wyposażone w materace, piłki, lustra czy też step fitness. W placówce będzie działał również system do telerehabilitacji. Ponadto modernizację przeszła również Pracownia Elektrofizjologii. Wszystko po to, aby pacjenci z chorobami układu krążenia otrzymali specjalistyczne wsparcie w pobliżu miejsca zamieszkania.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 318

powrót