Aktualności

Samorząd widziany oczami młodych

2019.11.14 15:25 , aktualizacja: 2019.11.14 15:56

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

licznie zgromadzeni studenci podczas debaty studenckiej 20-lecie istnienia...
sala wykładowa Politechniki Warszawskiej wypełniona studentami i gośćmi debaty studenckiej Marszałek Adam Struzik...

Politechnika Warszawska oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego zorganizowały po raz drugi debatę studencką pt. „Różne wymiary samorządu”. Wydarzenie odbyło się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

 

Debata była skierowana do mazowieckich licealistów i studentów uczelni wyższych. To forum wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami, samorządowcami oraz specjalistami zajmującymi się na co dzień m.in. zdrowym stylem życia, kulturą, cyberprzestrzenią, wizerunkiem czy biznesem.

 

– Staramy się na bieżąco i aktywnie współpracować z samorządami studenckimi. Tym razem chcieliśmy znaleźć wspólne punkty dla samorządów: szkolnego, studenckiego i terytorialnego. Bo wiemy, że w wielu przypadkach dochodzi do naturalnego przejścia osób z samorządu szkolnego do akademickiego. Angażowanie się w lokalne sprawy to dobra próba charakteru i często już na etapie szkoły podstawowej udaje się wyłowić talenty, które w przyszłości są aktywne w regionie czy na skalę ogólnopolską. Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi wierzy w idee przyświecające pracy samorządowca – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Podczas spotkania poruszano też tematy związane z codziennym życiem i aktywnością młodych ludzi. Uczestnicy debaty mogli wziąć udział w wielu warsztatach: „Różne wymiary samorządu”, „Cyberbezpieczeństwo. Wyzwania i zagrożenia”, „Jak żyć zdrowo i ekologicznie”, „Własną drogą, czyli podróże marzeń”, „Jak Cię widzą, tak Cię piszą – sztuka autoprezentacji”.

 

Ze studentami spotkali się m.in. marszałek Adam Struzik, specjalistka do spraw PR Paulina Worożbit, autorka książki „Kobieta na motocyklu” Anna Jackowska, prawniczka Katarzyna Bernadetta Olszewska, podróżnik Janusz Ozdowski oraz przedsiębiorca Piotr Trąbski.

 

Liczba wyświetleń: 343

powrót