Aktualności

Wyjątkowa wystawa w Stacji Muzeum

2019.11.14 08:20 , aktualizacja: 2019.11.14 10:45

Autor: Opr. WKZ na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Marszałek Adam Struzik z grupą osób podczas otwarcia wystawy Marszałek Adam Struzik...
  • Makieta pociągu pancernego Główną część ekspozycji...
  • Marszałek Adam Struzik podczas zwiedzania ekspozycji Ekspozycja przenosi...
  • Ekspozycja wystawy, na którą składa się mundur wojskowy, lornetka, menażka, telefon stacjonarny Na wystawie można oglądać...

„Pociągi pancerne w służbie Rzeczpospolitej” to tytuł niezwykłej wystawy, którą można oglądać w Stacji Muzeum. W wernisażu uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

Pierwsza część wystawy nawiązuję do czasów Powstania Styczniowego, ciężkich walk o Śląsk Cieszyński i Lwów, Powstania Wielkopolskiego, Śląskiego aż do czasów międzywojennych. Ukazana jest struktura oraz wyposażenie polskich pociągów przed II wojną światową. Centralne miejsce ekspozycji zajmują pociągi pancerne z 1939 r. W wagonie można zobaczyć, jak radzili sobie żołnierze służący na wyspach brytyjskich. Całość ekspozycji kończy Akcja „Wisła”, w której po raz ostatni wykorzystano pociągi pancerne.

 

– Ta wspaniała wystawa przygotowana przez Stację Muzeum przenosi w czasie i przestrzeni, pokazując historię polskich pociągów pancernych. Na ekspozycji, obok pociągów, można oglądać zdjęcia i obiekty oraz specjalnie zainscenizowane makiety. Nie tylko miłośników kolei, ale także historii zapraszam do muzeum – zachęca marszałek Adam Struzik.

 

„Pociągi pancerne w służbie Rzeczpospolitej” to ekspozycja scenograficzno – narracyjna. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zwiedzający nie tylko poznają najważniejsze fakty, ale też poczują ducha epoki.

Liczba wyświetleń: 443

powrót