Aktualności

Budowa nowej siedziby dla szkoły drzewnej w Garbatce-Letnisku coraz bliżej

2019.10.22 12:00 , aktualizacja: 2019.10.22 15:28

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Marszałek oraz trzech uczniów w zielonych mundurkach trzymają drewniany szyld z napisem Mazowsze Uczniowie szkoły kształcą...
Naturalnych rozmiarów motocykl całkowicie zrobiony z drewna Uczniowie szkoły drzewnej w...

To bardzo dobra informacja dla uczniów placówki. W jednym miejscu powstaną nowoczesna szkoła, bursa, a także sale warsztatowe. Na zakup działki władze Mazowsza przeznaczą ponad 4,3 mln zł.

 

– Gdy w 2018 r. przejmowaliśmy szkołę, naszym zamysłem było rozwinięcie tej unikatowej w skali kraju placówki. Zakup działki to pierwszy, ale zarazem jeden z najważniejszych kroków ku stworzeniu młodym pasjonatom warunków do pracy na miarę XXI w. – podkreślił marszałek Adam Struzik. – Uczniowie tej szkoły to laureaci wielu konkursów, w których ich umiejętności, technika i przede wszystkim pasja nie mają sobie równych. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie koncepcji, dokumentacji projektowej i budowa nowego obiektu.

 

Położona w otulinie puszczy kozienickiej tzw. szkoła drzewna powstała w 1948 r. Samorząd Mazowsza przejął szkołę w styczniu 2018 r. Młodzi pasjonaci sztuki drzewnej do dziś kształcą się w niewielkim budynku. Niestety, warunki pracy nie ułatwiają im rozwijania umiejętności. Dlatego samorząd Mazowsza podjął decyzję o budowie nowej siedziby.

 

Dziś w Nadleśnictwie Zwoleń odbył się przetarg na sprzedaż ponad 3,1 ha działki zlokalizowanej w Garbatce-Letnisku. Swoją ofertę zgłosił tylko Samorząd Województwa Mazowieckiego, który spełnił wszystkie wymagania formalne. Jest więc szansa na zakup działki, a to pozwoli uruchomić dalsze procedury związane z budową nowej placówki. Jeszcze w tym roku samorząd Mazowsza wygospodaruje środki na opracowanie koncepcji, a kolejnym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji projektowej (w przyszłym roku). Na budowę nowego obiektu władze Mazowsza zarezerwowały na lata 2021–2022 środki w wysokości blisko 19 mln zł.

Liczba wyświetleń: 235

powrót