Aktualności

Garwolińska „Jedynka” ma już nowoczesne boisko

2019.10.18 13:25 , aktualizacja: 2019.10.21 09:22

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią widać trzy dziewczyny w jednakowych strojach, w tle widać też inne trzy zawodniczki. Grają w mecz Szkolny zespół koszykarek...
  • W rzędzie obok siebie stoją mężczyzna w garniturze, członkinie zarządu - obie trzymają w ręku czerwoną różę - oraz jedna kobieta i pan. Patrzą przed siebie i pozują do zdjęcia. Członkinie zarządu Janina...
  • Widok na nowe, puste jeszcze, boisko. W oczy rzuca się sztuczna nawierzchnia w kolorze czerwonym. Nowo wybudowany obiekt...
  • Kilkanaście osób stoi obok siebie. W ręku trzymają nożyczki, którymi przecinają długą biało czerwoną wstęgę. W obchodach Dnia Edukacji w...

Obchody Miejskiego Dnia Edukacji Narodowej były idealną okazją do otwarcia nowego boiska wielofunkcyjnego, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. W uroczystościach udział wzięły członkinie zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

 

Miejski Dzień Edukacji Narodowej w Garwolinie zorganizowano w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej. Jak co roku, była to okazja do wspólnego świętowania, a także refleksji nad obecną sytuacją w edukacji i pomysłów na dalsze udoskonalanie metod kształcenia. Obok życzeń i podziękowań za trud wkładany w kształcenie najmłodszych mieszkańców Mazowsza, nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych otrzymali specjalne wyróżnienia, m.in. Nagrodę Burmistrza I odznaki honorowe ministra środowiska przyznane za „Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”. 

– Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by wyrazić wdzięczność za wkład pracowników oświaty w kształtowanie i wychowywanie młodych ludzi. Wszystkim nauczycielom życzę zdrowia i radości, niegasnącej satysfakcji z pracy zawodowej oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym. Życzę, by każdy dzień pełnienia misji w zawodzie pedagoga był powodem do dumy, zadowolenia i uśmiechu. Wierzę, że otwarta dziś inwestycja sportowa będzie długo służyć młodemu pokoleniu Mazowszan – zaznaczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Miejski Dzień Edukacji w „Jedynce” stał się okazją do oficjalnego otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego, który wybudowano przy szkole. Inwestycję tę zrealizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2019. Dofinansowanie projektu wyniosło 95 tys. zł.

– Ten wspaniały i nowoczesny obiekt przysłuży się nie tylko uczniom, ale i nauczycielom, którzy odtąd będą prowadzić zajęcia sportowe w komfortowych warunkach. Dzięki uprawianiu różnych dyscyplin sportowych młodzi ludzie uczą się wytężonej, systematycznej pracy oraz wytrwałości; kształtują charakter i zyskują świadomość, że codzienny trening i doskonalenie swoich umiejętności przynoszą wymierne efekty. Dlatego tak istotne jest, aby powstawały nowoczesne obiekty sportowe i służyły lokalnym społecznościom. Gratuluję zrealizowania tej ważnej inwestycji – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Garwolińskie święto edukacji uświetnił spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, których do występu przygotowała Bernadetta Czerkawska.

Liczba wyświetleń: 261

powrót