Aktualności

Złoto dla dzieci

2019.10.15 10:00 , aktualizacja: 2019.10.16 10:29

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Złote monety Program polega na zbieraniu...

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnymi siłami zebrali 45,15 kg złotych monet w konkursie „Gorączka Złota PCK 2019”.

 

Pomagamy!

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadził siódmą edycję ogólnopolskiej kampanii „Gorączka Złota PCK 2019. Program polega na zbieraniu złotych monet 1, 2 i 5-groszowych.

– Ten wynik to Państwa zasługa. Jeszcze żadna przekazywana przez nas do Państwa prośba o wsparcie czy zaangażowanie się w akcję społeczną nie spotkała się z obojętnością z Państwa strony. Wręcz przeciwnie – za każdym razem pracownicy naszego Urzędu wykazują się wyjątkową wrażliwością. Gratuluję i serdecznie Państwu dziękuję – powiedział Sekretarz województwa, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

„Gorączką Złota PCK” zostały objęte mazowieckie przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz firmy i instytucje. Pozyskane w ten sposób środki w całości przeznaczone będą na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych na terenie Mazowsza.

 

Nie po raz pierwszy

W 2018 roku w Warszawie i okolicach w akcji wzięło udział 218 placówek a ilość zebranych monet przekroczyła 6 ton! Za zebraną sumę zostały dofinansowane m.in. 2 turnusy wypoczynku letniego dla dzieci z Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa uczęszczających do warszawskich PWD. Dofinansowaliśmy również wypoczynek indywidualnym dzieciom z rodzin wielodzietnych.

Liczba wyświetleń: 200

powrót