Aktualności

Przedszkole w Łosicach zmodernizowane

2019.10.07 13:45 , aktualizacja: 2019.10.09 14:00

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Goście uroczystości Oficjalne oddanie do użytku...
  • Janina Ewa Orzełowska przytula przedszkolaka Przedszkolaki również...
  • Tablica ze zdjęciami Historia modernizacji...
  • Członek zarządu przemawia z mówinicy Janina Ewa Orzełowska...

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Łosicach może pochwalić się nowoczesnym wyposażeniem i większą przestrzenią dla najmłodszych. 7 października uroczysto otwarto wyremontowany obiekt.

 

Gościem na uroczystościach była członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Lepsze warunki, więcej możliwości

Remont został dofinansowany ze środków samorządu Mazowsza. Zarząd przekazał na ten cel ponad 5 mln zł. Dzięki wsparciu, przedszkole dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zwiększyła się też powierzchnia placówki. Zmodernizowano sale zajęć, łazienki, odmalowano i odrestaurowano korytarze oraz  stołówkę. Wcześniejszy obiekt, wykonany z płyty prefabrykowej,  w zamyśle miał funkcjonować przez kilkanaście lat. Remont wymagał całkowitego opuszczenia budynku, dlatego też w jego trakcie oddziały przedszkolne zostały umieszczone w lokalnych szkołach.

Wreszcie razem

– Gratuluję tej pięknej i niezwykle istotnej inwestycji. Cieszę się, że jako samorząd mogliśmy wesprzeć prace remontowe, które przyniosły zamierzony efekt. Ten wniosek był przygotowany bardzo rzetelnie i podparty został odpowiednią dokumentacją. Uśmiech na twarzach dzieci pokazuje, jak bardzo potrzebowały swojego miejsca, aby nie musiały być rozrzucone po różnych szkołach. Teraz mogą bawić się tutaj wspólnie i wspólnie przygotowywać się do dalszej edukacji – podkreśliła członek zarządu  Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 167

powrót