Aktualności

O polityce spójności na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie

2019.10.03 15:25 , aktualizacja: 2019.10.04 12:53

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Z lewej strony zdjęcia marszałek stoi przy mównicy. Obok stoi długi stół przy którym siedzi czworo ludzi w togach. Za nimi jest wielki telebim z wyświetlaną prezentacją o polityce spójności Marszałek Adam Struzik...
  • Po lewej stronie stoi pani rektor w oficjalnej todze rektora. Obok przy stole siedzą dwaj mężczyźni również w togach. Za ich plecami, na ścianie wyświetlany jest napis inauguracja Rektor UTH, dr Iwona...
  • Studenci w czarnych togach stoją w kręgu twarzą do siebie. Prawą rękę mają wyciągniętą przed siebie i wskazują na flagę uczelni, która stoi pośrodku kręgu Uroczysta przysięga...

Październik to miesiąc studentów. Z tymi rozpoczynającymi rok akademicki na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie spotkał się marszałek Adam Struzik, który wygłosił wykład inaugurujący.

 

Przemówienie marszałka Adama Struzika dotyczyło polityki spójności Unii Europejskiej jako podstawowego elementu funkcjonowania wspólnoty.

– Polityka spójności służy rozwojowi regionalnemu. Jej głównym celem jest zmniejszenie różnic w rozwoju krajów i regionów, co zwiększa konkurencyjność krajów członkowskich i samej Unii na globalnym rynku. Polityka spójności pomaga wyrównywać warunki ekonomiczne i społeczne regionów Unii, zwłaszcza obszarów wiejskich. W ramach programów, w których wdrażanie byliśmy zaangażowani do tej pory przeznaczonych zostało ponad 17 mld zł na projekty samorządów, przedsiębiorców, placówek naukowych, zdrowotnych, instytucji kultury, czy organizacji pozarządowych – mówił marszałek Adam Sruzik.

Marszałek życzył też wszystkim studentom wielu osiągnięć w nauce i powodzenia w działaniach na rzecz wzbogacania dorobku i umacniania prestiżu uczelni.

 

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej może poszczycić się 27 latami działalności. Studenci kształcą się na kierunkach technicznych, menedżerskich i ekonomicznych. Baza laboratoryjna UTH oferuje studiującym przede wszystkim możliwość nabycia umiejętności praktycznych i przygotowuje absolwentów do podjęcia pracy na specjalistycznych stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji zawodowych. Zajęcia na kierunkach inżynieryjnych prowadzone są we własnych, profesjonalnie wyposażonych pracowniach techniki kryminalistycznej oraz laboratoriach: fizyki, metrologii, ochrony środowiska, mechaniki gruntów, logistyki, komputerowe spedycji, geodezji, silników spalinowych.

Liczba wyświetleń: 187

powrót