Aktualności

Ponad 588 tys. zł na wsparcie jednostek OSP i modernizację obiektów sportowych w subregionie radomskim

2019.09.30 13:20 , aktualizacja: 2019.09.30 14:04

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Subregion radomski otrzyma...
  • Wśród jednostek, które...
  • W sumie w ramach...
  • Wsparcie z samorządu...
  • Wsparcie otrzymały także...
  • OSP Stara Błotnica, OSP...
  • OSP Zychorzyn i OSP Rusinów...
  • W ramach Mazowieckiego...
  • W Nieznamierowicach, gmina...

Osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z subregionu radomskiego otrzymało wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego na modernizację obiektów oraz zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalistycznego sprzętu. W sumie trafi do nich ponad 410 tys. zł. Dodatkowo w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 178 tys. na budowę dwóch boisk sportowych. W spotkaniu 30 września w Radomiu wzięli udział wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radny województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka.

 

– To, jak istotną rolę odgrywa ciężka praca druhów ochotników, najlepiej pokazują statystyki. Na Mazowszu działa około 2 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które tylko od początku tego roku interweniowały ponad 36 tys. razy. W sumie w ramach dofinansowania mazowieckich jednostek OSP, przeznaczyliśmy w roku 2019 dla subregionu radomskiego kwotę ponad 377 tys. zł – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Wśród jednostek, które otrzymały wsparcie z samorządu Mazowsza znalazły się: OSP Rusinów, OSP Przystałowice Małe i OSP Zychorzyn w gminie Rusinów oraz OSP Stara Błotnica, OSP Belsk Duży, OSP Konie w gminie Pniewy, a także OSP Maruszów w gminie Lipsko i OSP Mąkosy Stare w gminie Jastrzębia.

 

OSP w Przystałowicach Małych dofinansowanie w wysokości 12,4 tys. zł przeznaczy na remont tynków oraz podłogi w garażu strażnicy. Z kolei OSP Zychorzyn (5,2 tys. zł) i OSP Rusinów (4,7 tys. zł) za przyznane środki kupią nowy sprzęt specjalistyczny. Nowe wyposażenie strażackie oraz motopompę zyska też OSP Belsk Duży, która na ten cel otrzymała 37,8 tys. zł.

 

Po 100 tys. zł wsparcia otrzymają również OSP Stara Błotnica, OSP KonieOSP Maruszów, z przeznaczeniem na zakup specjalistycznych średnich samochodów pożarniczo-gaśniczych. Do OSP Mąkosy Stare na ten sam cel trafi z kolei 50 tys. zł.

 

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2019

 

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 10 mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 125 zostało dofinansowanych.

 

30 września podpisane zostały kolejne umowy z beneficjentami z subregionu radomskiego. Tym razem 83 tys. zł trafi do gminy Rusinów na przebudowę boiska sportowego w Nieznamierowicach i ponad 95 tys. zł do gminy Klwów na budowę boiska wielofunkcyjnego w Kadzi.

 

Lp.

Beneficjent

Nazwa projektu

Dofinansowanie (zł)

1.

 

Gmina Rusinów

Przebudowa boiska sportowego w miejscowości Nieznamierowice

83 000,00

2.

 

Gmina Klwów

Budowa boiska wielofunkcyjnego w Kadzi

95 250,00

 

suma: 178 250,00

Liczba wyświetleń: 291

powrót