Aktualności

Nowe ambulanse dla „MEDITRANS OSTROŁĘKA”

2019.09.23 15:20 , aktualizacja: 2019.09.23 15:57

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Na pierwszym plANIE KARETKI Samodzielny Publiczny...
  • W uroczystym przekazaniu...
  • Przemawia z tle karetek W uroczystości uczestniczył...
  • Wnętrze karetki Ambulansy są wyposażone w...

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDITRANS OSTROŁĘKA” wzbogacił się o cztery nowe ambulanse drogowe. Na ich zakup samorząd Mazowsza przeznaczył aż 2,3 mln zł.

 

W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczyli członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i  radny województwa Mirosław Augustyniak.

 

– Myślę, że to duże wsparcie dla ratownictwa medycznego w subregionie ostrołęckim. Szybka i profesjonalna pomoc, to dla wielu pacjentów szansa na zdrowie, a niekiedy życie, dlatego to właśnie takie inwestycje są dla nas priorytetowym zadaniem – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Dla dobra pacjentów

„MEDITRANS OSTROŁĘKA” cały czas się rozwija i unowocześnia swoją flotę. Tym razem dzięki dofinansowaniu blisko 2,3 mln zł z samorządu Mazowsza, subregion ostrołęcki zyska aż cztery nowe ambulanse drogowe typu C. Są to najnowsze Mercedesy Sprinter z silnikami wysokoprężnymi o pojemności trzech litrów, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

 

– Cieszę się bardzo, że dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa mazowieckiego Ostrołęka zyskała cztery nowoczesne ambulanse. To niezwykle ważne, aby w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pacjenci mieli zapewnioną pomoc na najwyższym poziomie – twierdzi radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

 

Ostrołęcki Meditrans dysponuje już 32 ambulansami. Niestety część z nich to pojazdy wieloletnie z bardzo dużym przebiegiem wynoszącym nawet 558 tys. km. Dzięki wsparciu z samorządu Mazowsza do stacji pogotowia trafią cztery nowe karetki wyposażone w specjalistyczny sprzęt.

 

Liczba wyświetleń: 253

powrót