Aktualności

OSP w Węgrowie z nowym umundurowaniem

2019.09.23 14:15 , aktualizacja: 2019.09.23 14:22

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Członek zarządu Elżbieta...
  • Dla najmłodszych również...
  • Członek zarządu Elżbieta...
  • Przekazanie umundurowania...
  • Rejs motorówką po Zalewie...

Działają na rzecz mieszkańców - ratują życie, biorą udział w interwencjach, są wszędzie tam, gdzie ich pomoc jest niezastąpiona. Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrowie otrzymała 21 września nowe kompletne umundurowanie za ponad 19 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Ze strażakami spotkała się członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

– Cechujecie się ogromną odwagą i wzorową postawą. Z całego serca życzę Wam bezpiecznych powrotów ze wszystkich interwencji. Na bezpieczeństwo z pewnością wpływa sprzęt, jakim dysponujecie i specjalistyczne ubranie. Cieszę się, że w budżecie Mazowsza znalazły się pieniądze na odpowiednie umundurowanie tak wspaniałych osób jak Wy, Drodzy Strażacy Ochotnicy – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Zakupiony ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego ekwipunek to komplety odzieży ochronnej w tym ubrania specjalne, hełmy, rękawica i buty ze specjalnymi atestami.

 

Impreza towarzysząca…

 

Węgrów kończy właśnie sezon turystyczny. Choć pogoda nie rozpieszczała, mieszkańcy i zaproszeni goście i tak licznie przybyli nad Zalew Węgrowski. Przepyszne pierogi i babeczki z pieczarkami, pokaz walki king-boxingu czy zumby – to tylko nieliczne atrakcje tego wydarzenia. Zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza rejs motorówką po Zalewie.

Liczba wyświetleń: 313

powrót