Aktualności

Święto siedleckich działkowców

2019.09.23 12:25 , aktualizacja: 2019.09.23 13:23

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • W ramach współfinansowania...
  • Działkowicze licznie...
  • O wyłonienie jednej,...
  • W imieniu Samorządu...
  • Dom Działkowca od lat...

Uroczyste przekazanie kluczyków do traktora ogrodniczego zakupionego w ramach samorządowego programu wsparcia, ale też odznaczenia dla najbardziej zasłużonych członków Rodzinnych Ogródków Działkowych oraz kiełbaski z grilla i swojski bigos dla gości. Tak przebiegał piknik zorganizowany w ten weekend z okazji Dnia Działkowca w Siedlcach. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Mazowsze wspiera działkowców

 

W tym roku siedleckie obchody Dnia Działkowca zorganizowane zostały na placu przy Domu Działkowca „ROD Złote Piaski”. Uroczystości rozpoczęło wystąpienie prezesa ROD Jerzego Pstrągowskiego. Następnie kluczyki do traktora ogrodniczego prezesowi ROD oficjalnie przekazali prezydent Siedlec Andrzej Sitnik i członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

– Mam nadzieję, że traktor współfinansowany w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców (MIAD 2019) przez samorząd Mazowsza, będzie służył państwu przez wiele lat. Nowy sprzęt pozwoli członkom Rodzinnym Ogródkom Działkowym „Złote Piaski” na pracę w lepszych i bardziej komfortowych warunkach. Wierzę, że dzięki tego typu wsparciu samorząd województwa skutecznie państwa dopinguje do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i rozwijania terenów zielonych w miejskiej przestrzeni – podkreśliła Janina Ewa Orzełowska.

 

Odznaczenia i wyróżnienia

 

W trakcie uroczystości najbardziej zasłużonym członkom ROD „Złote Piaski” wręczone zostały odznaczenia. Tym wyróżnieniem został również uhonorowany prezydent miasta Andrzej Sitnik, który jako wieloletni działkowiec i samorządowiec stale wspiera działalność ogrodów. Podczas pikniku ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą działkę: zwycięzcami zostali Maria i Jan Olszewscy. Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostałym uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy.

 

– Ogrody działkowe już na stałe wpisały się w krajobraz naszego województwa. Tym bardziej chcemy, aby działkowcy mogli swobodnie i w pełni korzystać z wszystkich przygotowanych dla nich możliwości wsparcia. Program MIAD na pewno będzie kontynuowany w kolejnych latach – dodała Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 240

powrót