Aktualności

Mazowsze na dożynkach w Magdeburgu

2019.09.16 15:20 , aktualizacja: 2019.09.17 10:49

Autor: Katarzyna Mańska (KM), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Zdjęcie grupowe przedstawia reprezentację Mazowsza na święcie plonów w Magdeburgu. Stoisko województwa...
  • Przedstawiciele województwa mazowieckiego wręczają upominek minister środowiska i energii Saksonii-Anhalt prof. Claudii Dalbert Wśród zwiedzających...
  • Zdjęcie w plenerze. Reprezentacja Mazowsze przy stoisku wystawienniczym Województwo mazowieckie...
  • Taca z z mazowieckimi specjałami oraz foldery promujące Mazowsze Przedstawiciele...
  • Stoisko wystawiennicze z dyniami różnych gatunków Dynie przyciągały wzrok...

14 i 15 września w Magdeburgu odbyły się Krajowe Dożynki Saksonii-Anhalt. Zaproszenie na święto plonów w ramach „Wioski Europejskiej” otrzymały regiony partnerskie, w tym także Mazowsze.

 

Swoje stoiska miały również województwo warmińsko-mazurskie, Litwa, Łotwa oraz region Jassy z Rumunii. Uczestnikom dożynek przedstawiciele mazowieckiego samorządu oferowali materiały poświęcone kulturze i turystyce Mazowsza, a także proponowali degustację tradycyjnych specjałów regionalnych.

 

Stoiska regionów partnerskich cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Wśród nich był m.in. premier Saksonii-Anhalt dr Reiner Haseloff oraz minister środowiska, rolnictwa i energii Saksonii-Anhalt prof. Claudia Dalbert.

– Bardzo się cieszymy, że jak co roku Mazowsze uświetnia nasze Święto Plonów. To dla nas wiele znaczy, że jednym z efektów dobrej współpracy z Mazowszem, jest niezawodna obecność województwa mazowieckiego w Wiosce Europejskiej na dożynkach w Magdeburgu – podkreślił premier Haseloff podczas wizyty na stoiskach partnerów zagranicznych Saksonii-Anhalt.

Dzięki słonecznej pogodzie tegoroczne Krajowe Dożynki Saksonii-Anhalt zgromadziły blisko 40 tys. gości. Województwo mazowieckie uczestniczyło w wydarzeniu już po raz ósmy.

Liczba wyświetleń: 279

powrót