Aktualności

Biografia i teksty kardynała Stefana Wyszyńskiego w antologii Mariana Romaniuka

2019.09.04 12:10 , aktualizacja: 2019.09.04 12:42

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

W oficjalnej promocji...
Przy współpracy z...

„Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński w trosce o trzeźwość narodu” to antologia poświęcona życiu i posłudze Prymasa Tysiąclecia, jego tekstom trzeźwościowym i wystąpieniom. Publikacja powstała przy współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. W oficjalnej promocji książki udział wziął marszałek Adam Struzik.

 

Jest to pierwsza tego typu książka w Polsce, w której czytelnik znajdzie komplet informacji odnośnie prymasowego nauczania dotyczącego trzeźwości oraz prawdopodobnie wszystkie teksty i publiczne wystąpienia na ten temat.

– Wszyscy pamiętamy o ofiarnej służbie kardynała Stefana Wyszyńskiego jako duszpasterza i zwierzchnika Kościoła katolickiego w Polsce. Ksiądz kardynał Stefan Wyszyński był człowiekiem niezłomnego ducha. Dzieło jego pracy kapłańskiej wpływało i wpływa na kształt Kościoła katolickiego w Polsce, któremu służył z pełnym chrześcijańskim oddaniem – mówił marszałek Adam Struzik.

Książka została przygotowana w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Składa się z dwóch części: biograficznej i merytorycznej. Część pierwsza to próba przybliżenia życia prymasa Wyszyńskiego, przedstawionego na tle dziejów Kościoła i Polski. Z kolei druga część to antologia tekstów abstynenckich i trzeźwościowych.

 

W spotkaniu promocyjnym uczestniczyli także: ks. kard. Kazimierz Nycz – Arcybiskup Metropolita Warszawski, ks. bp dr Antoni Pacyfik Dydycz OFMCap, ks. bp. Tadeusz Bronakowski – przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński – rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Marian Piotr Romaniuk – autor książki.

Liczba wyświetleń: 262

powrót