Aktualności

Docenimy kreatywne placówki szkolne i twórczych pedagogów

2019.09.02 09:35 , aktualizacja: 2019.09.02 13:56

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Plakat informujący o konkursie Plakat informujący o...

Szkoła otwarta na potrzeby uczniów, ciekawe i atrakcyjne lekcje, zaangażowani nauczyciele – czyli edukacja z wyobraźnią. Samorząd Województwa Mazowieckiego doceni kreatywne placówki i twórczych pedagogów. Jeśli Twoja szkoła jest miejscem pomysłowych przedsięwzięć – zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu”. Zgłoszenia do 23 września br.

 

Nieszablonowe lekcje i pomysłowość, udział uczniów w konkursach i olimpiadach, rozwijanie aktywności uczniowskiej, zaangażowanie w działalność kulturalną – to tylko niektóre kryteria oceny placówek szkolnych, które podejmą wyzwanie i zgłoszą się do konkursu. „Edukreator” to nie tylko nagradzanie, ale także wzmacnianie i upowszechnianie oraz promocja nowych, oryginalnych i twórczych pomysłów na edukację kulturalną.

 

– Chcemy aby mazowieckie szkoły edukowały i inspirowały swoich uczniów, były miejscem, w którym rozwijane są pasje, a nauczyciele stosują ciekawe i oryginalne metody nauczania. W ramach konkursu przyznajemy nagrody za nietuzinkowe i kreatywne podejście do nauki – mówi Izabela Stelmańska, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki.

 

O nagrody w III edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu” ubiegać się mogą:

 

  • szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu Mazowsza, które stwarzają przestrzeń do kreatywnego rozwoju uczenia poprzez upowszechnianie kultury;

  • nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Mazowsza, których cechuje wyobraźnia i pomysłowość w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych oraz umiejętność inspirowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kulturowych.

     

W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele oraz szkoły stwarzające przestrzeń do kreatywnego rozwoju oraz upowszechniania kultury. Warunkiem udziału jest wypełnienie karty zgłoszenia zawierającej przedstawione dokonania szkoły bądź nauczyciela za ubiegły rok.

 

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe w kategorii kreatywna szkoła – 10 tys. zł brutto, a dla najlepszych nauczycieli przewidziano po 5 tys. zł brutto.

 

Nabór wniosków potrwa do 23 września br. Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

 

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie mazovia.pl

Liczba wyświetleń: 322

powrót