Aktualności

Kreatywnie, rodzinnie i koncertowo w Opinogórze

2019.08.16 14:00 , aktualizacja: 2019.08.20 10:00

Autor: Paulina Rybczyńska (MR w Opinogórze), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Grupka dzieci oblega stół zastawiony słoikami z miodem. Sięgają do słoików łyżeczkami i próbują chcle z miodem Dzieci zapoznały się z...
  • Na scenie mężczyzna w stroju pszczelarza trzyma plaster miodu. Przed sceną siedzą dzieci zwrócone do niego twarzą i słuchają. Mogły też przyjrzeć się...
  • Mężczyzna ubrany na galowo siedzi na krześle na scenie. W rękach ma długi flet, który trzyma przy ustach. Za nim widać fortepian, na którym gra inny mężczyzna Koncert jazzowy w Oranżerii...

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi do spędzania weekendów na powietrzu. Co miesiąc też placówka organizuje dla nich Rodzinne Niedziele. Z kolei miłośnicy jazzu mogli wysłuchać ulubionych aranżacji dzięki organizowanym tu koncertom.

 

Jazz w oranżerii – Wydarzenie kulturalne za 1 zł

Dla publiczności przygotowano specjalny program koncertowy, w którym muzycy zaprezentowali znane standardy o tematyce romantycznej w jazzowych aranżacjach. Na scenie wystąpili: Michał Kaszubowski – fortepian, Maciej Ostromecki – perkusja i Łukasz Motyka – klarnet i prowadzenie koncertu. Publiczność oczarowały standardy G. Gershwina, S. Becheta, M. Parisha, czy J. Cosmy. W programie znalazł się także pierwszy raz prezentowany publiczności „Mały Ragtime” autorstwa M. Kaszubowskiego.

We wrześniu na scenie wystąpi duet Duo Ritorno prezentując program koncertowy na fortepian na 4 ręce. W programie utwory m.in. F. Chopina, M. Moszkowskiego, I.J. Paderewskiego, czy J. Brahmsa. W niedziele koncertowe na trasie Ciechanów–Opinogóra–Ciechanów kursuje specjalny autobus.

 

Tymczasem podczas Rodzinnej Niedzieli...

Na terenie Folwarku zorganizowano spotkania o tematyce pszczelarskiej. Gościem Muzeum był Paweł Kołakowski – pszczelarz, który barwnie opowiadał dzieciom o pszczołach i ich znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły przyjrzeć się budowie ula – jedną z atrakcji był szklany ul, w którym uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać pszczelą rodzinę. Zapoznały się też z pracą pszczelarza oraz spróbowały różnych odmian miodów.

 

Uczyć, bawiąc – warsztaty kreatywne

Rodzinna niedziela to także warsztaty kreatywne. Tym razem inspirowane były rękodziełem ludowym. Zajęcia te są zawsze okazją do wspólnych spotkań międzypokoleniowych. W okresie zimowym zajęcia organizowane są w przeszklonej Oranżerii, w sezonie letnim na ekspozycjach muzealnych oraz na powietrzu. Warsztaty organizowane są co miesiąc, a ich uczestnicy zawsze chętnie na nie wracają.

 

Zapraszamy na Rodzinne Niedziele

Rodzinne Niedziele w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, to cykl spotkań edukacyjnych odbywających się raz w miesiącu na terenie Muzeum. Zajęcia to nie tylko doskonała zabawa, ale także sposób na ciekawe spędzenie czasu – dzieci (jak również ich dorośli opiekunowie) mają okazję zapoznać się ze zbiorami Muzeum i rozwinąć wiedzę z zakresu historii, sztuki, muzyki oraz przyrody. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

 

Już 22 września

Najbliższa Rodzinna Niedziela w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbędzie się 22 września br. Gościem wydarzenia pt. „Mój Świat z Disneyem” będzie młody artysta Wojciech Przybyszewski Junior – honorowy ambasador Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej, wspierany przez liczne instytucje kultury i muzea w Polsce. W Oranżerii odbędzie się wernisaż wystawy prac rysunkowych artysty. Dla dzieci zorganizowany będzie także koncert bajkowych piosenek w wykonaniu harfisty celtyckiego Michała Zatora i sopranistki Karoliny Zdrojkowskiej-Pytlak.

 

Liczba wyświetleń: 113

powrót