Aktualności

Święto Węgrowa

2019.08.12 14:25 , aktualizacja: 2019.08.26 09:23

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

uczestnicy siedzą na krzesełkach Na rocznicowe uroczystości...
na scenie przemawia Elżbieta Lanc Życzenia mieszkańcom...

W miniony weekend Rynek Mariacki w Węgrowie stał się muzyczną i taneczną sceną. Mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali 75. rocznicę wyzwolenia miasta przez Armię Krajową. Podczas wydarzenia Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

-  Z okazji Dni Węgrowa składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, a miastu dalszych sukcesów i rozwoju, aby mieszkańcom żyło się tu jeszcze lepiej. Dzisiejsze spotkanie to doskonały moment do integracji lokalnej społeczności  – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc

Taneczna sobota

Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji dla każdego. Pokazy taneczne, koncert przebojów uwielbianych przez dzieci, stoisko PGE z grami i konkursami, a także plener ekologiczny, podczas którego można było dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek o ekologii i co więcej wygrać cenne nagrody. Tegoroczną gwiazdą wieczoru był wokalista Michał Szpak.

 

Patriotyczna niedziela

Niedzielne uroczystości miały charakter patriotyczny. Rozpoczęła je msza święta w intencji mieszkańców miasta. Następnie, złożeniem kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej, uczczono pamięć żołnierzy AK. Odbyła się również uroczysta sesja rady miejskiej.

 

Liczba wyświetleń: 521

powrót