Aktualności

Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem

2019.08.12 08:35 , aktualizacja: 2019.08.13 12:29

Autor: Warszawska Kolej Dojazdowa, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

mężczyzna stoi nad jeziorem, robi zdjęcie, oboik siedzi pies, wokół widać las źródło" pixabay.com
logo akcji logo akcji „Najlepsze...

Od 9 sierpnia br. w pociągach i przy okienkach kasowych WKD dostępny jest nowy produkt zachęcający do przejazdów pociągami spółki, by zwiedzać najbliższą okolicę.

 

Mapa „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem” to publikacja prezentująca najpiękniejsze piesze trasy turystyczne wokół linii kolejowej WKD, która wszystkim miłośnikom wędrówek, także w towarzystwie najlepszego przyjaciela człowieka, pozwoli w pełni docenić walory przyrodnicze, i krajobrazowe, a także kulturalne tego obszaru. We wszystkie najciekawsze miejsca, od których warto rozpocząć wędrówkę, niezawodnie dowiezie kolejka WKD.

 

– Opracowanie nowego instrumentu w postaci mapy, na której zaznaczono wiele okolicznych obiektów o istotnym znaczeniu kulturalnym, a także turystyczno-krajoznawczym umożliwi popularyzację naszej sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej oraz znacząco uatrakcyjni możliwość połączenia podróży pociągami WKD z aktywnymi formami wypoczynku w plenerze dla miłośników turystyki pieszej i zwierząt – podkreśla prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej Michał Panfil.

 

Co znajdziemy na mapie?

Oprócz opisów poszczególnych tras i ich walorów przyrodniczo-krajobrazowych, znajdziemy tu informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz promocji zachowań chroniących zwierzęta i przyrodę. Mapa zawiera trasy o różnym stopniu trudności. Powstała przy współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną. Dostępna jest też jej elektroniczna wersja, którą będzie można pozyskać za pomocą specjalnej aplikacji.

 

– Wielu pasażerów – miłośników turystyki pieszej, jak również miłośników zwierząt, nie ma wystarczającej wiedzy na temat najciekawszych tras, dedykowanych piechurom, a które znajdują się w naszym regionie. Przygotowana mapa zachęci podróżnych do odkrywania piękna Mazowsza oraz przybliży ciekawe miejsca położone w niedalekiej odległości od linii WKD. Z całą pewnością pomoże również zmotywować pasażerów do aktywnego spędzania czasu wolnego z rodziną – podsumowuje dyrektor MROT Dorota Zbińkowska.

 

Gdzie znajdziemy mapę?

Mapka będzie dystrybuowana m.in. w pociągach WKD, kasach biletowych oraz podczas wydarzeń promujących rozwój turystyki na Mazowszu. Kasy biletowe będą wydawać mapy do wyczerpania zapasów.

 

Jak działa oferta bezpłatnego przewozu psa w dni wolne?

W weekendy (soboty i niedziele) oraz dni świąteczne (dni ustawowo wolne od pracy oraz dni dodatkowe, ustalone w rozkładzie jazdy WKD) pasażer posiadający ważny bilet na przejazd pociągiem WKD, może przewieźć w pociągu psa – bez konieczności zakupu biletu na jego przewóz.

W ramach oferty podróżnemu przysługuje (na podstawie posiadanego biletu na przejazd) bezpłatny przewóz nie więcej niż jednego psa, bez względu na jego wielkość.

Bezpłatny przewóz psa jest dozwolony pod opieką dorosłego podróżnego, pod warunkami:

  1. podróżny posiada aktualne świadectwo szczepienia psa,
  2. pies nie zachowuje się agresywnie i nie zakłóca spokoju innym podróżnym;
  3. pies jest trzymany na smyczy i ma założony kaganiec, z wyjątkiem psa asystującego osobie niepełnosprawnej (w tym przypadku pies powinien być wyposażony w uprząż, a osoba niepełnosprawna powinna posiadać certyfikat potwierdzający status psa asystującego).

W dni robocze – od poniedziałku do piątku – przewóz psa odbywa się odpłatnie, na zasadach określonych w Regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o.

 

Sprawdź najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem

Liczba wyświetleń: 398

powrót