Aktualności

Garwolin i Węgrów zrealizują swoje projekty. Pomoże samorząd Mazowsza

2019.07.31 13:35 , aktualizacja: 2019.08.01 12:22

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Przy stole prezydialnym zakrytym obrusem siedzi sześć osób  beneficjentów z Węgrowa. Elżebieta Lanc i Janina Orzełowska siedzą w środku i podpisują dokumenty. W tle banery z herbem Mazowsza, herbem Węgrowa i logotypami Węgrów wybuduje plac...
Przy stole prezydialnym siedzą cztery panie. Na pierwszym planie Elżbieta Lanc, która podpisuje dokument. Na drugim planie Janina Orzełowska, za nią beneficjenci. Wszyscy przeglądają dokumenty Garwolin m.in. zmodernizuje...

Modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy al. Żwirki i Wigury w Garwolinie, zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Garwolin czy utworzenie pracowni językowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgrowie – to tylko niektóre inwestycje, na które miasta otrzymają dofinansowanie. Umowy w tej sprawie z burmistrzami podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu województwa mazowieckiego.

 

Pomoc Finansowa dla Miast i Gmin na Zakup Sprzętu Przeciwpożarowego i Remont Strażnic

Na Mazowszu jest około 2 tys. jednostek OSP, w których aktywnie działa blisko 75 tys. strażaków. Co roku samorząd województwa wspiera strażaków ochotników, przeznaczając środki na zakup sprzętu, wozów strażackich, umundurowania oraz remonty strażnic. W tym roku trafi do nich 10 mln zł. Miasto Garwolin otrzymało 112 tys. zł wsparcia. Środki te zostaną przeznaczone na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze sprzętem specjalistycznym oraz remont drzwi garażowych w strażnicy.

 

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zyskało dofinansowanie. Miasto Garwolin na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Al. Żwirki i Wigury otrzymało ponad 95 tys. zł. Taką samą kwotę przyznano Miastu Węgrów na budowę placu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1.

– To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych

W tym roku w ramach tego działania wpłynęły 252 wnioski, a na dofinansowanie może liczyć 115 beneficjentów z całego Mazowsza. Węgrów otrzymał 49 tys. zł wsparcia, a  Garwolin ponad 21 tys. zł. Dzięki programowi dzieci i młodzież będą zdobywać nowe umiejętności oraz zyskają większy dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i dydaktycznych.

– Ten program to nasz nowy pomysł na wsparcie edukacji dzieci i młodzieży. Umiejętność porozumiewania się w kilku językach obcych i swobodne poruszanie się w świecie nowoczesnych technologii to w dzisiejszym świecie kluczowe kompetencje. Lokalnym samorządom często brakuje środków na tego typu inwestycje, dlatego na tworzenie i modernizację pracowni informatycznych i językowych przeznaczyliśmy aż 5 mln zł – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego

Na zadania wieloletnie, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł. W ramach wsparcia uda się zrealizować 25 projektów. Miasto Węgrów dostanie aż 600 tys. zł na przebudowę ulicy Słonecznej.  

 

 

 

Pliki do pobrania

Liczba wyświetleń: 522

powrót