Aktualności

Pieniądze dla powiatów siedleckiego, węgrowskiego, łosickiego, sokołowskiego, garwolińskiego i mińskiego

2019.07.30 08:40 , aktualizacja: 2019.07.30 12:31

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Umowy podpisały Elżbieta...
  • Samorząd Mazowsza...
  • W ramach Mazowieckiego...
  • Na te inwestycji...
  • Ten program to nasz nowy...
  • W tym roku na remonty i...
  • Ten program stworzyliśmy z...
  • Umowy podpisały Elżbieta...
  • Lokalnym samorządom często...
  • Umowy podpisały Elżbieta...

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Modernizacja boiska sportowego w Żeliszewie Podkościelnym czy doposażenie pracowni informatycznych w Zespole Oświatowym w Stoczku – to tylko dwie z wielu inwestycji ze wsparciem samorządu Mazowsza. Umowy w tej sprawie z beneficjentami podpisały reprezentantki Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. 

 

– Już po raz kolejny pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach zabrakło już środków. Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dziś podpisaliśmy umowy na wsparcie na budowę i modernizacje boisk sportowych oraz pracowni informatycznych i językowych. Dzięki tym programom pomocowym sprawiamy, że nasze województwo rozwija się równomiernie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych

 

5 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy na realizację programu wspierającego rozwój placówek oświatowych. Środki mogą zostać przeznaczone na modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania. W tym roku w ramach działania wpłynęły 252 wnioski, a na dofinansowanie może liczyć aż 115 beneficjentów z całego Mazowsza. Dzięki programowi dzieci i młodzież zyskają nową pracownię informatyczną, a także będą mogły zdobywać nowe umiejętności. Na realizacje tego typu inwestycji przeznaczone zostało dla powiatów siedleckiego 264 tys. zł, węgrowskiego 82 tys. zł, łosickiego 121 tys. zł, sokołowskiego 38 tys. zł,  garwolińskiego 49 tys. zł oraz mińskiego 510 tys. zł.

 

– Ten program to nasz nowy pomysł na wsparcie edukacji dzieci i młodzieży. Umiejętność porozumiewania się w kilku językach obcych i swobodne poruszanie się w świecie nowoczesnych technologii to w dzisiejszym świecie kluczowe kompetencje. Lokalnym samorządom często brakuje środków na tego typu inwestycje, dlatego na tworzenie i modernizację pracowni informatycznych i językowych przeznaczyliśmy aż 5 mln zł – podkreśla członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zostało dofinansowanych. W ramach programu trafi do powiatów siedleckiego 325 tys. zł, łosickiego 222 tys. zł, sokołowskiego 167 tys. zł, węgrowskiego 205 tys. zł, garwolińskiego 68 tys. zł. oraz mińskiego 621 tys. zł.

 

– To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Pliki do pobrania

Liczba wyświetleń: 774

powrót