Aktualności

Ponad 95 tys. zł na mokotowskie boisko

2019.07.26 09:05 , aktualizacja: 2020.01.30 13:20
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Frontowe wejście do szkoły MNowe boisko [powstanie...

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej rozstrzygnięty. Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza przebudowane zostaną boiska przy Szkole Podstawowej nr 212 w Warszawie.

 

Umowy z beneficjentem podpisały członkowie zarządu Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. W spotkaniu wzięła udział radna województwa mazowieckiego Bożena Żelazowska.

 

– Już po raz kolejny pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach zabrakło już środków. Dodatkowe fundusze na rozwój infrastruktury sportowej to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Wspieramy gminy z terenu województwa, ale także społeczność miejską, tak, by region rozwijał się równomiernie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

 

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zostało dofinansowanych. Wsparcie w wysokości ponad 95 tys. zł otrzymała dzielnica Mokotów w Warszawie.

 

– To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

– Nasz program to odpowiedź na potrzeby lokalnych wspólnot. Mieszkańcy, także tych mniejszych miejscowości, potrzebują miejsc, w których mogliby się spotkać i aktywnie spędzić czas. Chcemy, aby zadbali nie tylko o kondycję, ale przede wszystkim o swoje zdrowie –  mówi Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

– Wszyscy mieszkańcy powinni mieć dostęp do obiektów sportowych. Niestety, nie wszystkie samorządy lokalne mają fundusze na tego typu inwestycje. Dlatego nasze wsparcie jest tak ważne. Chcemy promować aktywne spędzanie czasu wolnego i zachęcać Mazowszan do zdrowego trybu życia – podkreśla Bożena Żelazowska, radna województwa mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 316

powrót