Aktualności

Wschodnia obwodnica Ciechanowa już otwarta

2019.07.22 09:55 , aktualizacja: 2019.08.28 11:10

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Widok na skrzyżowanie Pobierz: Widok na skrzyżowanie Można już korzystać ze...
  • Ściezka rowerowa Pobierz: Ściezka rowerowa zdłuż trasy powstały po obu...
  • Marszałek stoi pod tabliczką z nazwą ulicy Pobierz: Marszałek stoi pod tabliczką z nazwą ulicy Nową arterię nazwano Aleją...

Aleja Unii Europejskiej – tak nazywa się nowo wybudowana wschodnia obwodnica Ciechanowa. Marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Oddali przejazd do użytku.

 

Oddech dla Ciechanowa

Wschodnia obwodnica Ciechanowa ma 3,3 km długości i łączy drogi krajowe 50 i 60. Ma za zadania wyprowadzić ruch, zwłaszcza samochodów ciężarowych, z centrum miasta. Dzięki niej zmniejszone będzie natężenie ruchu w ulicach: Płońskiej, Armii Krajowej i Pułtuskiej. Dodatkowo obwodnica połączyła z gminą Opinogóra Górna dwa ciechanowskie osiedla: „Słoneczne” i „Płońska”. Efektem ma być także ograniczenie tzw. niskiej emisji, czyli w efekcie czystsze powietrze.
Wzdłuż trasy powstały po obu stronach chodniki i ścieżki rowerowe, wybudowano również zatoki autobusowe i kanalizację deszczową. Inwestor zadbał także o oświetlenie i oznaczenia poziome i pionowe.

 

Dzięki dofinansowaniu

Nową arterię nazwano Aleją Unii Europejskiej.
– Dlaczego w nazwie odnosi się do Unii Europejskiej? Odpowiedź jest prosta – jest jednym z tysiąca przykładów tego, co powstało dzięki środkom unijnym. Jej koszt to ponad 26 mln zł, z czego prawie 23 mln zł to właśnie dotacja z UE. Proporcje mówią same za siebie. I jak każda obwodnica – ucieszy przede wszystkim mieszkańców, ale też kierowców, którym uda się ominąć miejskie korki – powiedział marszałek Adam Struzik. 

 

Liczba wyświetleń: 449

powrót