Aktualności

Pieniądze na piece i termomodernizację w Legionowie

2019.07.17 11:25 , aktualizacja: 2019.07.17 15:10

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Decyzją Zarządu WM projekt...
  • Wykonana zostanie...
  • Realizacja projektu...
  • Prezydent Legionowa Roman...
  • Wicemarszałek Wiesław...
  • Prezydent Legionowa Roman...

Legionowo otrzyma wsparcie unijne na poprawę efektywności energetycznej w komunalnych budynkach mieszkalnych. Wykonana zostanie modernizacja urządzeń grzewczych i termomodernizacja trzech obiektów mieszkalnych położonych w Legionowie przy ulicach: Przemysłowej 16, Słowackiego 13 i Przemysłowej 4.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 950 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

 

Inwestycja polega na wykonaniu kompleksowej modernizacji źródeł ciepła i termomodernizacji trzech komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie. W ramach projektu zostaną wykonane prace  remontowo-budowlane m.in.: docieplenie stropów i ścian zewnętrznych, wymiana okien oraz modernizacja i wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody użytkowej i instalacji gazu. Istniejące przewody kominowe zostaną przystosowane do podłączenia kotłów gazowych.

 

Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia efektywności energetycznej domów mieszkalnych oraz do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenie jakości powietrza.

 

Całkowita wartość realizowanego przez gminę miejską Legionowo unijnego projektu „Wymiana źródeł ciepła i termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie” wynosi prawie 1,19 mln zł.

Liczba wyświetleń: 269

powrót