Aktualności

Sołectwa z subregionu ostrołęckiego z dofinansowaniem

2019.07.15 15:00 , aktualizacja: 2019.07.16 15:41

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Podpisywanie umów w...
  • Członkinie zarządu...
  • Podpisywanie umów w...

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw rozstrzygnięty. Sołectwa trzech powiatów z subregionu ostrołęckiego otrzymają dofinansowanie z budżetu Mazowsza na własne projekty. Do powiatu ostrołęckiego trafi – 513 tys. zł. Do powiatu makowskiego – 432 tys., a do przasnyskiego 288 tys. zł. Umowy w tej sprawie podpisali członkinie zarządu województwa mazowieckiego – Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak oraz beneficjenci.

 

W powiecie ostrołęckim wśród inwestycji, które uzyskały dofinansowanie znalazły się: zakup strojów ludowych dla kurpiowskiego zespołu „Pod Borem” z Zawad, zagospodarowanie centrum miejscowości Lipniki czy budowa placu zabaw w Warmiaku. W powiecie makowskim doceniono projekty m.in. takie jak: montaż wiat przystankowych w miejscowości Soje, montaż klimatyzatorów w świetlicy wiejskiej w Chodkowie Załogach czy też budowa linii oświetlenia drogowego we wsi Dyszobaba. Dzięki udziale w MIAS w powiecie przasnyskim zostanie stworzony plac zabaw w Oględzie, zaadaptowana remiza na świetlicę wiejską w Zawadach czy wybudowana siłownia zewnętrzna w Olszewce

 

Powiat ostrołęcki

Wsparcie z samorządu województwa otrzymało 52 sołectwa w 11 gminach – Kadzidło, Lelis, Baranowo, Olszewo – Borki, Goworowo, Rzekuń, Myszyniec, Czarnia, Troszyn oraz Łyse. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania.

– Po raz kolejny przekonaliśmy się, że te małe wspólnoty mają znakomite pomysły i dużo energii do ich realizacji, dlatego też cieszę się, że większość z nich zostanie zrealizowana dzięki naszemu wsparciu – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Powiat makowski

Wsparcie z samorządu województwa trafi do 45 sołectw z 9 gmin – Sypniewo, Czerwonka, Płoniawy - Bramura, Młynarze, Karniewo, Różan, Szelków, Rzewnie oraz Krasnosielc. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania.

– To niezwykle istotne wsparcie, które pozwoli zrealizować w prawdzie niewielkie, ale ważne dla mieszkańców inwestycje. Dzięki tym środkom uda się stworzyć m.in. nowe place zabaw czy miejsca, w których mieszkańcy będą mogli spotkać się i zintegrować. Jestem przekonana, że to dobrze zainwestowane pieniądze – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Powiat przasnyski

Wsparcie z samorządu województwa otrzymało 29 sołectw z 6 gmin – Krzynowłoga Mała, Przasnysz, Jednorożec, Krasne, Chorzele oraz Czernice Borowe. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania.

– Ponad 11,4 mln zł udało nam się w tym roku wygospodarować dla aż 1178 sołectw z Mazowsza. Dzięki środkom zostaną zmodernizowane świetlice, powstaną miejsca rekreacyjne, a także siłownie i nowe place zabaw. To tylko niektóre wspaniałe pomysły mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, które uda się zrealizować dzięki wsparciu samorządu Mazowsza – podkreśla radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

 

Powiat ostrowski

W powiecie ostrowskim wsparcie z samorządu województwa otrzymało 47 sołectw z 10 gmin – Nur, Brok, Stary Lubotyń, Małkinia Górna, Boguty-Pianki, Zaręby Koscielne, Andrzejewo, Ostrów Mazowiecka, Szulborze Wielkie, Wąsewo. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 17 kB, Liczba pobrań: 190
Rozmiar: 17 kB, Liczba pobrań: 200
Rozmiar: 16 kB, Liczba pobrań: 177
Rozmiar: 16 kB, Liczba pobrań: 198

Liczba wyświetleń: 297

powrót