Aktualności

25. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce z honorowym patronatem Marszałka Adama Struzika

2019.07.05 11:00 , aktualizacja: 2019.07.05 11:44

Autor: Opr. na podst. zebr. mat., Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Międzynarodowy Plenerowy...
  • Program festiwalu. Na...
  • Sierpniowe soboty to m.in....
  • Na zakończenie festiwalu 31...
  • Plakat 25. Międzynarodowego...

6 lipca rusza jubileuszowy 25. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. To jedyny taki, dostępny bezpłatnie, plenerowy festiwal jazzowy w Polsce. Dotychczas festiwal zgromadził imponującą liczbę miliona publiczności. W tym roku koncerty odbywać się będą przez całe lato, we wszystkie soboty lipca i sierpnia, na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Patronat honorowy sprawują: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent m.st. Warszawy oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Festiwal Jazz na Starówce od wielu lat jest wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy Polski i Mazowsza. Uwzględnia najwartościowsze zjawiska i trendy polskiego i międzynarodowego jazzu. Kreuje nowe fakty i jakości artystyczne. Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia – to od lat znaki rozpoznawcze festiwalu.

 

Program Festiwalu

 

Na otwarcie 6 lipca Fundacja Jazz Art, organizator festiwalu, zaprasza na występ włoskiej formacji Enrico Rava Special Edition.

W kolejne soboty usłyszymy jazz w wykonaniu zespołów: Simsa Fünf Quintet, China Moses Group i Ashley Henry Quintet.

Sierpień rozpoczną dwa koncerty: Gary Guthman Quartet & Sasha Strunin oraz Wojtek Mazolewski Quintet, a kolejne soboty to prezentacje najnowszych projektów gwiazd europejskiej i rodzimej sceny: Adam Bałdych Quartet, Terje Rypdal Quartet, Aga Zaryan Quintet.

Festiwal zakończy koncert Courtney'a Pine'a z zespołem.

 

Wszystkie informacje o tegorocznym Festiwalu Jazz na Starówce są dostępne na stronie

Liczba wyświetleń: 451

powrót