Aktualności

Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii

2019.06.15 12:45 , aktualizacja: 2019.06.15 13:10

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Marszałek stoi za mównicą i mówi do mikrofonu. Za nim są dwa telebimy. Jeden promujący konferencję, drugi - przedstawiający przemawiającego przy mównicy Marszałek Adam Struzik...

Samorząd Mazowsza jest gospodarzem XXI Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii. W uroczystym otwarciu udział wziął marszałek Adam Struzik.

 

Współpraca województwa z Polonią – czyli przedsiębiorcami działającymi praktycznie na całym świecie – oznacza otwarcie na nowe technologie i rynki, co jest szczególnie ważne dla sektora średnich i małych firm. Jest to także warunek służący rozwojowi Mazowsza i krajowej gospodarki.

 – Władze samorządowe doceniają wszelką aktywność, której celem jest wspieranie przedsiębiorczości, budowanie dobrego klimatu biznesowego, ułatwianie wymiany handlowej i tworzenie dobrych warunków współpracy. Oprócz przedsiębiorców krajowych w bieżącym roku w wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele biznesu z ponad 30 państw z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji. Osobiście cieszę się, że Konferencja Gospodarcza Polonii stała się elementem międzynarodowego programu gospodarczego na Mazowszu, co również przyczynia się do promocji województwa. Jest to także ważne w kontekście 20. rocznicy wejścia w życie ustawy wprowadzającej w Polsce nowy podział administracyjny, dzięki której powstało województwo mazowieckie. Dziś Mazowsze jest liderem rozwoju gospodarczego całej Europy, nie tylko jej części środkowo-wschodniej – mówił marszałek Adam Struzik.

Konferencję organizuje Fundacja Polonia Gospodarcza Świata, która docenia województwo mazowieckie za jego dynamiczny rozwój i wielki potencjał do podjęcia współpracy z partnerami ze środowisk gospodarczych Polonii. Dlatego też samorząd województwa jest partnerem strategicznym XXI konferencji.

 

Przedsiębiorcy z całego świata na Mazowszu

Światowe Konferencje Gospodarcze Polonii to spotkania zachęcające przyjeżdżających z całego świata przedstawicieli biznesu polonijnego do współpracy z firmami lokalnymi. Uczestnikami konferencji są reprezentujący kilkadziesiąt krajów – przedsiębiorcy polonijni i przedstawiciele krajowi, przedstawiciele rządu i samorządu, znane postaci życia gospodarczego, reprezentanci izb przemysłowo-handlowych z kraju i zagranicy, managerowie firm, szefowie instytucji finansowych, przedstawiciele świata nauki i kultury, przedstawiciele dyplomacji gospodarczej oraz media. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego reprezentowała zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Aleksandra Hanzel.

Liczba wyświetleń: 377

powrót