Aktualności

Osobowość 30-lecia Wolności RP

2019.06.15 10:25 , aktualizacja: 2019.06.15 10:54

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Marszałek stoi na scenie ze statuetką i dyplomem, obok niego, po prawej stronie stoi jeszcze dwóch panów w garniturach. W tle biało-czerwony motyw z napisem 30 lat wolności RP Marszałek Adam Struzik...

Podczas Wielkiej Gali „30 lat Wolności RP” marszałek Adam Struzik został odznaczony statuetką i Dyplomem Uznania „Osobowość 30-lecia Wolności RP”.

 

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz rządowych, samorządowych oraz przedsiębiorców, którzy swoimi dokonaniami i osiągnięciami wpływają na pozycję polskiej gospodarki na świecie. Organizowane przez federację Przedsiębiorcy.pl uroczystości to kluczowe i cenione wydarzenia, które stanowią doskonałą okazję do nawiązania wielu relacji biznesowych.

­– Rok 2019 jest wyjątkowy – obchodzimy 30 lat wolności oraz 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Nie byłoby rozwoju gospodarczego Polski, gdyby nie przedsiębiorcy i samorządowcy, dlatego postanowiliśmy uczcić ten wspaniały jubileusz Wielką Galą „30 lat Wolności RP" i uhonorowaniem działania najlepszych – powiedział Prezes Przedsiębiorcy.pl Robert Składowski.

­ Dziękuję za to wyróżnienie. Dla mnie, samorządowca, jest ono szczególnie ważne. Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że 1989 rok był dla Polski, Europy i świata rokiem szczególnym. To właśnie w czerwcu 1989 r. została obalona komunistyczna dyktatura. Mogły powstać samorządy lokalne, które reprezentują interesy wspólnoty gminnej, powiatowej oraz wojewódzkiej. Od tego roku też mogła się rozwijać polska przedsiębiorczość – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców istnieje od 5 lat. Współpracuje z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług – które w tym roku obchodziło swoje 10-lecie – przy wspieraniu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Obie instytucje zajmują się edukacją, budowaniem dobrego klimatu biznesowego, wymianą doświadczeń i transferem wiedzy do odpowiednich sektorów gospodarczych.

Liczba wyświetleń: 578

powrót