Aktualności

Czerwcowy Koncert Niedzielny w Opinogórze

2019.06.12 15:00 , aktualizacja: 2019.06.13 09:35

Autor: Beata Woźniak Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Pieśni operowe wykonały...
  • Występuje Julia...
  • Występuje Katarzyna Drelich...
  • W ramach wydarzenia odbyła...
  • Koncertowi towarzyszyły 2...

W 585. Koncercie Niedzielnym pt. „Duety na sopran i mezzosopran”, 9 czerwca w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, pieśni operowe wykonały dwie młode, uzdolnione artystki: Katarzyna Drelich i Julia Jarmoszewicz, przy akompaniamencie fortepianowym Pawła Sommera. Koncert poprowadził Bartosz Martyna.

 

W programie koncertu usłyszeliśmy utwory Giacomo Pucciniego, Gioacchino Rossiniego, Siergieja Rachmaninowa, Camilea Saint-Saensa, Georgesa Bizeta, Piotra Czajkowskiego oraz Siergieja Prokofiewa. Publiczność oczarowały także wprowadzające w nastrój towarzyszącej koncertowi wystawie utwory na fortepian solo, pochodzące z baletu Siergieja Prokofiewa „Kopciuszek”.

 

W ramach wydarzenia odbyła się promocja najnowszego albumu wydanego przez Muzeum pt. "Cztery Pory Roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze". Koncertowi towarzyszyły dwie wystawy: "Cztery pory roku na Mazowszu w malarstwie Adama Witkowskiego" oraz "Cztery pory roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze" Michała Krzyżanowskiego.

 

Zapraszamy na kolejny koncert niedzielny, który odbędzie się 14 lipca 2019 r. o godzinie 15.00, w Sali Koncertowej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na scenie wystąpią: Michał Zator – harfista oraz Karolina Zdrojkowska-Pytlak – sopranistka.

Liczba wyświetleń: 344

powrót