Aktualności

Nowy plac zabaw w Maciejowicach

2019.06.10 14:45 , aktualizacja: 2019.07.01 07:58

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Na zdj eciu kolorowe przyrządy Nowo otwarty plac zabaw w...
  • w tle plakat festynu Członek Zarządu Janina Ewa...
  • Widok na publiczność – Mieszkańcy przybyli na...
  • Na stoisku domowe wypieki Jedno ze stoisk...
  • Przyrza Nowo otwarta siłownia na...

W Maciejowicach (pow. garwoliński) odbył się festyn rodzinny, w trakcie którego otwarto nowy plac zabaw połączony z siłownią. Z mieszkańcami spotkała się członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Impreza przyciągnęła liczne grono mieszkańców. W programie Festynu znalazły się występy artystyczne, pokaz sztuk walki, czy mecz piłki nożnej. Jednocześnie można było spróbować lokalnych wyrobów oraz podziwiać rękodzieło wywodzące się z tamtejszej tradycji.

 

Nowoczesna infrastruktura

Nowo wybudowany plac zabaw połączony został z siłownią na powietrzu. Miejsce to ma zachęcić nie tylko dzieci i młodzież, ale również starszych mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Cały plac został pokryty specjalną, antypoślizgową nawierzchnią, zapewniającą komfort i bezpieczeństwo jego użytkownikom. Został wyposażony w wiele sprzętów, m.in. zestawy „Zakręcone Podwórko”, zestaw wielofunkcyjny dla starszych dzieci „Karolina”, czy huśtawka „Bocianie gniazdo”. Siłownia natomiast została wyposażona głównie w zestawy rządzeń siłowych siłowych takich m. in. jak: zestaw „Wioślarz wolnostojący”, zestaw „Koła Tai-Chi” czy zestaw „Jeździec wolnostojący”.  

Inwestycje tego typu są niezwykle potrzebne, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera działania, mające na celu wyrównywanie szans w dostępności i użytkowalności nowoczesnej infrastruktury. Jest to o tyle ważne, że mogą z niej korzystać zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy. Nic tak nie integruje, jak wspólna zabawa i aktywność fizyczna – powiedziała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Wsparcie ze środków aamorządu

Łączna wartość całego przedsięwzięcia, wraz z ogrodzeniem i oświetleniem, wyniosła niespełna 400 tys. zł. Połowa środków pochodziła z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.  Ponad 190 tys. zł. zostało przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Kolejne 10 tys. zł zostało przyznane w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018”.

Liczba wyświetleń: 591

powrót