Aktualności

50-lecie nadania szkole w Siedlcach imienia Mikołaja Kopernika

2019.05.31 12:50 , aktualizacja: 2019.06.04 12:43

Autor: Żaneta Zach (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Zgromadzeni wokół zasłoniętego pomnika ludzie trzymają krawędzie białego materiału, którym zakryty jest pomnik. Wśród nich jest członek zarządu Janina Ewa Orzełowska W gmachu szkoły odsłonięto...
  • Dwie kobiety stoją obok siebie i trzymają dyplom oprawiony w ramki Medal pamiątkowy „Pro...
  • W rzedzie obok siebie stoją ludzie, którzy trzymają w rękach medaliony Nagrodzeni Medalem...
  • Chłopiec i dziewczyna stoją obok siebie wpatrzeni w górę. Dziewczyna ma na głowie czepek, a chłopak trzyma mikrofon Atrakcją podczas jubileuszu...
  • Na biurku leżą stare księgi, zeszyty, dokumenty. Z boku biurka stoi zabytkowy globus Goście mieli okazję...
  • Na przykrytym obrusem stole leżą stare wielkie liczydła, maszyny do pisania i do liczenia. Na wystawie można było...

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  od lat, przechodząc liczne zmiany organizacyjne, kształci i wychowuje kolejne pokolenia. 50-lecie nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika stało się okazją do przyznania medalu „Pro Masovia”, który w imieniu marszałka wręczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Obchody rozpoczęły się uroczystym upamiętnieniem tych członków szkolnej społeczności, którzy już odeszli. Złożono kwiaty i zapalono znicze na ich grobach. Uczestnicy obchodów wzięli udział w nabożeństwie dziękczynnym. Po mszy św. w gmachu szkoły odbyła się część oficjalna wydarzenia. Powitano gości, przedstawiono pokrótce rys historyczny placówki, wręczono okolicznościowe Medale Kopernikowskie, odsłonięto pomnik Mikołaja Kopernika, w kapsule czasu umieszczono list intencyjny i pamiątki. Bogaty program artystyczny zaprezentowany przez uczniów szkoły oraz wystawa okolicznościowa były miłą częścią obchodzonego jubileuszu placówki.

 – Szkoła to miejsce, gdzie zdobywamy wiedzę. To tutaj uczymy się matematyki i fizyki, to tutaj poznajemy nowe słówka w innych językach, uczymy się zasad ortografii, to tutaj poznajemy historię. Szkoła to również kształtowanie tożsamości. Uczy nas współdziałania, wyznaczania sobie celów i dążenia do nich. To w szkole walczymy o nasze marzenia, uczymy się empatii i wrażliwego spojrzenia na drugiego człowieka – mówiła wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – Gronu pedagogicznemu życzę, by niełatwa praca przynosiła zawsze spełnienie i wielką satysfakcję, młodzieży zaś – samych sukcesów w nauce, a przede wszystkim radości z pogłębiania wiedzy – dodała.

 

Wyróżnienie dla szkoły, pedagogów i uczniów

Jubileusz stał się okazją do wręczenia placówce Medalu Pamiątkowego „Pro Mazovia”, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji. W imieniu marszałka województwa nagrody wręczyła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 – Jest to medal honorowy – przyznany placówce, pedagogom, absolwentom oraz tym, którzy tutaj się uczą – dodała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 395

powrót