Aktualności
Badania psychologiczne kierowców a bezpieczeństwo ruchu drogowego
2019.05.23 10:25 , aktualizacja: 2019.05.23 11:09
Autor: Małgorzata Odnoczko ZD, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski
- W prezydium konferencji, od...
- W konferencji wzięli udział...
- Prelegentami byli m.in....
- Uczestniczyli m.in....
- Występuje Jacek Węgrzyn –...
- Uczestniczyli m.in....
- Konferencja została...
Konferencja poświęcona bezpieczeństwu ruchu drogowego w aspekcie badań psychologicznych kierowców odbyła się 22 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. To szczególnie ważne zagadnienie dotyczy tysięcy kierowców, których zachowania mogą przyczynić się do wypadków i kolizji, i którzy mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.
Do grupy ryzyka zaliczyć należy: osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości, w stanie po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu; kierowców, którzy przekroczyli liczbę 24 pkt karnych otrzymanych za naruszenia przepisów ruchu drogowego; młodych i niedoświadczonych kierowców; kierowców-seniorów a także kierowców wykazujących się dużą agresją na drodze.
W konferencji, zorganizowanej przez Departament Zdrowia i Polityki Społecznej, wzięli udział psycholodzy transportu z terenu województwa mazowieckiego, przedstawiciele ministerstwa zdrowia, ministerstwa infrastruktury, Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu oraz Mazowieckiego i Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku.
Prelegentami byli lekarze, psychologowie i psychoterapeuci pracujący na co dzień z osobami uzależnionymi, prowadzący zajęcia psychokorekty i reedukacji kierowców oraz przeprowadzający badania psychologiczne kierowców w trybie odwoławczym.
Liczba wyświetleń: 468
powrót