Aktualności

Weźmy sprawy w swoje ręce!

2019.05.21 13:45 , aktualizacja: 2019.05.22 12:58

Autor: Justyna Michniewicz (KS), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • niebieska flaga Unii Europejskiej powiewająca na maszcie. W tle błękitne niebo (źródło: pixabay.com)
  • Przy stole siedzą radni Koalicji Obywatelskiej. Na pierwszym planie Krzysztof Strzałkowski Radni klubu KO (fot. Michał...
  • Przy stole siedzą radni klubu PSL. Na pierwszym planie radny Obermeyer Radni klubu PSL (fot....
  • Przy stole siedzą radni PIS. Na pierwszym planie trzech radnych trzyma piloty do głosowania, patrzą na tablicę Radni klubu PIS (fot....

Sejmik zachęca do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Sejmik, w zgłoszonym przez Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej stanowisku, zaapelował „do wszystkich uprawnionych do głosowania mieszkańców Mazowsza o aktywność i czynny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w niedzielę 26 maja 2019 r.
 

Radni podkreślają, że „będzie to ważny akt wyborczy dla całej społeczności naszego województwa. W dwóch okręgach wyborczych Mazowsza wybierzemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. I to oni przez kolejne 5 lat będą reprezentantami naszej regionalnej wspólnoty samorządowej i państwa polskiego w Unii Europejskiej. To oni będą współdecydowali o nowym budżecie i wysokości unijnego wsparcia dla Mazowsza i Polski w nowej perspektywie na lata 2021–2027.
 

Apelujemy do wyborców Mazowsza o świadomy i powszechny udział w akcie wyborczym 26 maja br. Niech to głosowanie i ten wybór stanie się w jak największym stopniu odzwierciedleniem oczekiwań, dążeń i ambicji naszej samorządowej wspólnoty. Patrzymy z dumą na piętnastolecie obecności Polski w Unii Europejskiej – to czas pokoju, bezpiecznego rozwoju i ogromnego dorobku naszej Ojczyzny. Spoglądamy z optymizmem w przyszłość – będzie to czas wielkiej szansy na dynamiczny i zrównoważony rozwój Polski i europejski dobrobyt Polek i Polaków. Weźmy sprawy w swoje ręce. Pójdźmy wszyscy do urn wyborczych. Wybierzmy najlepszych” – zachęcają radni.

Liczba wyświetleń: 428

powrót