Aktualności

Nominacje i podziękowania

2019.05.16 11:00 , aktualizacja: 2019.05.22 12:01

Autor: opr. WKZ, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uroczystość wręczenia nominacji Pobierz: Uroczystość wręczenia nominacji Nominacje otrzymało...
  • Moment wręczenia nominacji Pobierz: Moment wręczenia nominacji Roman Kochanowicz przyjmuje...
  • Wspólna fotografia uczestników uroczystości Pobierz: Wspólna fotografia uczestników uroczystości Jubileusz pracy zawodowej...
  • Tadeusz Skoczek przyjmuje z rąk marszałka dyplom z gratulacjami Pobierz: Tadeusz Skoczek przyjmuje z rąk marszałka dyplom z gratulacjami Gratulacje za długoletnią...

Dyrektorzy wojewódzkich jednostek samorządowych zostali docenieni za wieloletnią pracę. Gratulacje wyróżnionym złożył m. in. marszałek Adam Struzik.

 

Muzea dobrze zarządzane

W Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego marszałek Adam Struzik wręczył nominacje dyrektorom jednostek kultury, dla których organizatorem jest samorząd województwa mazowieckiego. Poprzednie angaże na te stanowiska wygasły. Nominacje otrzymali:

Janusz Gmitruk – Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie,

Roman Kochanowicz – Muzeum Romantyzmu w Opinogórze,

Ks. Zdzisław Struzik – Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie,

Sławomir Kordaczuk – p. o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

 

– Muzea integrują społeczeństwo, są największym bogactwem i zarazem nieodłącznym elementem kultury narodowej. To bardzo ważne, byśmy czuli potrzebę pielęgnowania i rozpowszechniania dorobku przeszłości, bez którego trudno wyobrazić sobie przyszłość. Równie istotne jest promowanie unikalnych zbiorów naszych placówek w kraju i za granicą, nie tylko wśród turystów, ale także muzealników, naukowców i badaczy. Wierzę, że dobrze zarządzane mazowieckie instytucje doskonale wywiązują się z tego zadania – powiedział marszałek Adam Struzik, gratulując dyrektorom nominacji.

W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Wiesław Raboszuk i Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

 

Nagrodzeni za długoletnią pracę

Jubileusz pracy zawodowej świętowało kilku kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych działających w formie jednostek budżetowych, instytucji kultury, SP ZOZ-ów, jednostek oświatowych.  Marszałek Adam Struzik oraz Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Waldemar Kuliński przekazali im dyplomy oraz gratulacje za wieloletnią działalność zawodową.

– Dziękuję za Państwa zaangażowanie i ciężką pracę, które przekładają się na sukcesy instytucji, które reprezentujecie, a także samorządu województwa. Z okazji jubileuszu życzę wszelkiej pomyślności oraz osiągnięć w pracy na rzecz Mazowsza  – powiedział marszałek.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 617

powrót