Aktualności

Mińscy uczniowie widoczni i bezpieczni

2019.03.08 09:45 , aktualizacja: 2019.03.26 12:12

Autor: Agnieszka Plaskota, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Nauka pierwszej pomocy na...
  • Zestawy dla uczestników...
  • Zmagania młodzieży na torze...
  • Pamiątkowe zdjęcie...

Trwa kolejna edycja akcji „ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w wybranych szkołach na Mazowszu. Podczas spotkań z przedstawicielami wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, policji oraz ratownikami medycznymi uczniowie mazowieckich szkół uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dziś młodzieży z Mińska Mazowieckiego komplety elementów odblaskowych wręczyła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Stawiamy na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

 

Ponad 260 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim wzięło udział w inicjatywie promującej bezpieczeństwo na drodze. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na specjalnym torze rowerowym, przygotowanym przez pracowników siedleckiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim oraz z OSP w Ładzyniu omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczestnicy obejrzeli także film „… tak, chcę być bezpieczny”, a następnie spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

 

Poprawiamy widoczność na drodze

 

Najmłodsi dowiedzieli się o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na terenie niezabudowanym, po zmierzchu – jako piesi bądź rowerzyści – ubrani w ciemny strój, jesteśmy widoczni przez kierujących pojazdami zaledwie z odległości 40 metrów.

 

– Na szczególną uwagę zasługuje dbałość o bezpieczeństwo własne. Noszenie odblasków sprawia, że rośnie nasza widoczność na drodze – podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

W ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w wybranych szkołach na Mazowszu do 17 czerwca br. odbywają się imprezy promujące bezpieczeństwo na drodze oraz korzyści noszenia elementów odblaskowych.

 

Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymują ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze: zestaw elementów odblaskowych, 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania.

Liczba wyświetleń: 248

powrót