Aktualności

Atrakcje dla dzieci w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

2019.02.21 09:30 , aktualizacja: 2019.02.21 10:20

Autor: Beata Woźniak, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • gra planszowa w konwencji epoki Romantyzmu Dzieci wykonały...
  • sala koncertowa Oranżerii Muzeum Romantyzmu,ujęcie z góry, widać scenę i uczestników wydarzenia Sala Koncertowa Oranżerii...
  • przy stole siedzą dzieci z opiekunami, wykonują prace plastyczne Rodzinne warsztaty (fot....
  • na scenie muzycy, opowiadają o instrumentach muzycznych, przed sceną zgromadzona publiczność - dzieci z opiekunami Zajęcia prowadzone były w...
  • zajęcia muzyczno-edukacyjne w ramach projektu Smykofonia Projekt Smykofonia...

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, w ramach działań edukacyjnych, organizuje cyklicznie spotkania dla dzieci i opiekunów, których ideą jest zaznajamianie dzieci z przestrzenią muzealną oraz edukacja o epoce romantyzmu.

 

Zajęcia dotyczą historii sztuki oraz nauki o muzyce. Organizowane są spotkania z teatrem, spacery edukacyjne, zajęcia o zabytkowych elementach przyrody, związane z hipoterapią oraz warsztaty kreatywne.

 

Smykofonia

Koncerty, prezentujące dzieciom m.in. repertuar klasyczny oraz instrumenty muzyczne, odbywają się w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze od 2017 r. Są realizowane we współpracy z Fundacją Muzyka jest dla Wszystkich i Mazowieckim Instytutem Kultury. Tradycyjnie już Sala Koncertowa Oranżerii dostosowywana jest do potrzeb dzieci tak, aby wygodnie i beztrosko mogły radośnie tańczyć, śpiewać i swobodnie uczestniczyć w koncercie, leżąc na przytulnych poduszkach. W koncertach mogą uczestniczyć nawet najmłodsze dzieci, słuchając muzyki i śpiewu w wózkach.

 

Podczas ostatniego wydarzenia w ramach Rodzinnej Niedzieli muzycy przenieśli publiczność do krainy wirujących płatków śniegu, odwiedzili Grotę Króla Gór, wspólnie zatańczyli też muzyczni łyżwiarze i cukrowa wróżka. Dla melomaluszków zaśpiewała Aneta Łukaszewicz (mezzosopran), zagrali: Roman Miller (dźwięk tuby), Piotr Wawreniuk (puzon) i Mirosław Feldgebel (fortepian).
 

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty rodzinne. Zajęcia były zabawą w konwencji epoki romantyzmu, a dzieci wykonały samodzielnie grę planszową o Zabytkowym Zespole Pałacowo- Parkowym z motywami ekologicznymi, której bohaterami są Zygmunt i Eliza Krasińscy.

 

Kolejne spotkania w ramach Rodzinnej Niedzieli odbędą się 17 marca i 28 kwietnia.

 

Liczba wyświetleń: 500

powrót