Aktualności

Seminarium na temat odpadów

2019.01.23 09:05 , aktualizacja: 2019.01.23 15:32
Autor: Opr. Małgorzata Percińska, Jolanta Osińska-Kurek, Wprowadzenie: Dorota Mądral
Wspólne zdjęcie osób prowadzących seminarium W Bibliotece Pedagogicznej...
Mężczyzna siedzi przy biurku i przemawia przez mikrofon. Za jego plecami wyświetlane są slajdy Dr Jacek Paluszkiewicz...

W Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach odbyło się seminarium „Śmieci czy cenne odpady?” zorganizowane przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego Koło „Podlasie" w Siedlcach.

 

Było to kolejne spotkanie dotyczące współpracy i samokształcenia miłośników przyrody. W seminarium uczestniczyli również gimnazjaliści, którzy w podstawie programowej z biologii mają treści związane z ochroną środowiska. Prezentację zatytułowaną „Segregacja odpadów – czy to nam się opłaca” przedstawił dr Jacek Paluszkiewicz. Pozwoliła ona uczestnikom na poznanie ekonomicznych korzyści wynikających z prawidłowej segregacji odpadów. Z kolei problem selektywnej zbiórki śmieci widziany oczami młodzieży przedstawili uczniowie III klasy gimnazjum: Kacper Chmielewski i Cezary Bujalski. Prezentacja została przygotowana pod kierunkiem nauczyciela biologii Małgorzaty Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach. Prezes Klubu Ekologicznego „Podlasie” wręczyła przedstawicielom tej szkoły statuetkę Czarodziejskie Drzewo, która ma zachęcić uczniów do opieki nad Aleją Jarząbów na ulicy Składowej w Siedlcach.

Na zakończenie Barbara Mileszczyk podsumowała wyniki ankiet: Siedlce miasto przyjazne porządkowi i Naszą generację stać na segregację.

 

W seminarium uczestniczyli nauczyciele, uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 5 w Siedlcach oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, Zakładu Utylizacji Odpadów i osoby zainteresowane tematem. Spotkaniu towarzyszyła wystawa plastyczna Porządek w mieście przygotowana przez najmłodszych siedlczan z Miejskiego Przedszkola nr 22 w Siedlcach. Opiekunem dzieci jest Katarzyna Terpiłowska.

 

 

Liczba wyświetleń: 371

powrót