Aktualności

Ortopedia w siedleckim szpitalu w nowej odsłonie

2018.12.13 15:00 , aktualizacja: 2019.02.28 10:20

Autor: Oprac. na podst. mat. Biura Prasowego UMWM, Wprowadzenie: Dorota Mądral

Zdjęcie przedstawia salę z łóżkami chorych na oddziale ortopedii. Nowe łóżka z wyposażeniem...
Wnętrze gabinetu zabiegowego. W centralnej części stoi stół, a pod ścianami szafki. Gabinet zabiegowy czeka na...
Na zdjęciu widać moment przecięcia wstęgi. Od lewej stoją: Zygmunt Wielogórski-przewodniczący Rady Nadzorczej, członek zarządu Elżbieta Lanc, prezes zarządu szpitala Marcin Kulicki, prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, ordynator oddziału dr n. med. Maciej Płończak i członek zarządu szpitala Dariusz Młynarczyk Otwarcia Oddziału...
Zdjęcie przedstawia ścianę korytarza z górskim pejzażem Pacjenci po urazach będą...

Oddział Ortopedyczno-Urazowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach przeszedł gruntowną modernizację. Z myślą o pacjentach i pracownikach powstała komfortowa i przyjazna przestrzeń wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Zaadaptowane zostały również pomieszczenia na potrzeby Pododdziału Neurochirurgii. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na to zadanie ponad 7,3 mln zł.

 

– To kolejna inwestycja mająca na celu poprawę jakości i dostępności do świadczeń medycznych w Siedlcach. Szczególnie cieszy fakt, że udało się ją tak szybko zakończyć. Dzięki przeprowadzonej modernizacji pacjenci będą leczeni za pomocą nowoczesnej aparatury i w bardziej komfortowych warunkach – mówiła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

– Niezmiernie cieszy fakt, że zarząd i pracownicy szpitala konsekwentnie podejmują starania o podnoszenie standardów i jakości usług medycznych w placówce. Wrażliwość na potrzeby pacjentów i dostrzeganie obszarów, w których coś jeszcze można ulepszyć, nie pozostają pustymi deklaracjami. Gratuluję sprawnego i udanego przeprowadzenia inwestycji i życzę powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach. Nowo otwarty oddział ortopedii umożliwi pacjentom leczenie na wysokim poziomie i zapewni dostęp do najnowszych technik i szerokiej diagnostyki schorzeń narządu ruchu – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Dwuetapowa modernizacja

Prace budowlane trwały od marca do listopada i były podzielone na dwa etapy, aby nie dezorganizować funkcjonowania oddziałów. Zmodernizowano pomieszczenia o łącznej powierzchni 1338 m2. (w tym Pododdział Neurochirurgii 163 m2). Zmieniono m.in. układ pomieszczeń i dostosowano je do aktualnych przepisów higieniczno-sanitarnych. Zbiorowe toalety dla pacjentów zastąpione zostały łazienkami przy salach. Dodatkowo z pomieszczeń wydzielono sale dla pacjentów septycznych z trudno gojącymi się ranami oraz izolatki dla chorych z obniżoną odpornością.

 

Zmodernizowany oddział został wyposażony w wentylację mechaniczną pozwalającą na właściwą wymianę powietrza w salach oraz utrzymanie optymalnej temperatury. Na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym udało się wygospodarować przestrzeń na 56 łóżek, a na Pododdziale Neurochirurgii – 10. Zakupiono też nowe wyposażenie. Wymieniono m.in. łóżka szpitalne, meble w salach dla pacjentów i gabinetach zabiegowych oraz pomieszczeniach dla personelu. Poza tym oddział został wyposażony w nowoczesną aparaturę medyczną, w tym centralę intensywnego nadzoru, aparat USG, defibrylator, kardiomonitory.

 

Nowe możliwości

Wszystkie zmiany w znaczący sposób wpłyną na poprawę warunków hospitalizacji. Podwyższą też jakość świadczonych usług medycznych. Nowy Pododdział Neurochirurgii będzie realizował niedostępne dotychczas w subregionie siedleckim procedury neurochirurgiczne związane z leczeniem guzów i urazów pogranicza czaszkowo-kręgosłupowego, guzów przysadki, mikrochirurgii urazów nerwów obwodowych i splotu ramiennego, technik małoinwazyjnych w leczeniu choroby dyskowej kręgosłupa odcinka szyjnego (artroplastyka), mikrodyscektomii.

 

Wsparcie od mazowieckiego samorządu

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu „Modernizacja Oddziału Ortopedyczno-Urazowego i adaptacja pomieszczeń na potrzeby Pododdziału Neurochirurgii wraz z zakupem wyposażenia w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o.” Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 7,6 mln zł, z czego wkład województwa mazowieckiego to 7,3 mln zł, a środki własne szpitala prawie 350 tys. zł.

 

Liczba wyświetleń: 514

powrót