Aktualności

Krzysztof Piersa w siedleckiej bibliotece

2018.12.07 14:00 , aktualizacja: 2018.12.12 09:51

Autor: Małgorzata Percińska (Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Mężczyzna na scenie, podczas wykładu Autor poradników Krzysztof...
  • Mężczyzna siedzi przy stoliku i rozmawia z dwiema stojącymi przed nim kobietami Po spotkaniu był czas na...
  • Młodzież siedząca na sali widowiskowej Autor opowiadał młodzieży o...

Z okazji Mikołajek Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach gościła Krzysztofa Piersę – autora poradników „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń”. Tematem spotkania było uzależnienie od cyfrowego świata.

 

Pisarz przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych. Sam jednak potrafił przezwyciężyć swój nałóg, a teraz rozmawia z młodzieżą i przekonuje ich jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Autor bardzo szybko nawiązał kontakt z obecnymi na spotkaniu uczniami. Poruszane tematy wzbudziły wśród młodzieży ogromne zainteresowanie, ponieważ młodzi ludzie bardzo wiele godzin spędzają w wirtualnej rzeczywistości.  

Autor poradników na własnym przykładzie pokazał ile pasji można rozwinąć, kiedy ograniczy się czas spędzany w wirtualnym świecie. Z nałogowego gracza stał się dziennikarzem, recenzentem gier, filmów i książek na YouTubie. Niedługo ukaże się jego książka fantasy. Swoim doświadczeniem dzieli się z młodymi ludźmi, aby nie popełniali jego błędów, a wolny czas poświęcali na rozwijanie zainteresowań.

 

Liczba wyświetleń: 302

powrót